• Головна
  • Полтавці, вітаємо з Днем Конституції! Цікаві факти про Конституцію України
08:01, 28 червня 2018 р.

Полтавці, вітаємо з Днем Конституції! Цікаві факти про Конституцію України

Наша Конституція – одна з найдемократичніших у світі. Так каже світове співтовариство

Генетичне прагнення українського народу до справедливості всю нашу історію вирізняло українців з-поміж інших народів, віками спонукало до творення держави, де усі зможуть жити за власними справедливими законами. Це прагнення, врешті, спонукало до створення спочатку унікального державницького утворення – Війська Запорізького і Гетьманату, а потім і до події світового масштабу – появи першої у світі конституції. У 1710 році гетьман Війська Запорізького Пилип Орлик склав Договір гетьмана зі старшиною і козацтвом, який вперше в історії світових держав визначав права і обов’язки усіх членів Війська Запорізького.

Цікаві факти про Конституцію України:

  • Сучасна поширена в усьому світі назва «конституція» походить від дослівного перекладу латинської назви конституції Пилипа Орлика: PactaetConstitutioneslegumlibertatumqueexercituszaporoviensis(Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького).
  • День Конституції України 28 червня – це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.
  • В незалежній Україні продовжувала діяти Конституція Української РСР 1978 року. У 1995-му прийняли Конституційний Договір між Верховною радою та президентом. У ньому не було важливого розділу, який регулював би права, свободи та обов’язки людини і громадянина.
  • Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.
  • В статті 10 закріплено, що державною мовою в Україні є українська. Однак в тій самій статті окремо виділяється захист російської мови. Це надає їй трохи вищий статус за інші іноземні.
  • Права, свободи та обов’язки людини і громадянина містяться в розділі 2 Конституції України, в статтях з 21-ї по 68-у. Тут перелічено такі вкрай важливі права, як право на життя, здоров’я, повагу до гідності, особисту недоторканість, на житло та інші. Саме цей розділ відіграє найважливішу роль для пересічного громадянина, і саме його слід знати в першу чергу. 
  • Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо, а також через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Тому не забуваймо: лише кожен з нас і всі ми разом відповідальні за те, що відбувається в нашій країні – це написано в головному законі. Усі органи влади походять від народу і тільки ми надаємо їм їх владу і вирішуємо, кому далі працювати для нас, а кому час піти!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#конституція #деньконституції
Останні новини
ТОП новини
На Полтавщині п’ять військовослужбовців отримали від держави 1,3 мільйона гривень на розвиток власної справи
Катерина Ямщикова пояснила, чому у Полтаві призупинили реорганізацію медичних закладів (ВІДЕО)
У Полтаві пропонують збудувати індустріальний парк, який забезпечить економічний та промисловий розвиток міста
У Полтаві на «Хитрому» ринку картоплю, кавуни та зелень продають від 5 гривень, а яблука та груші обійдуться в 10 грн за кіло
Оголошення
live comments feed...