• Головна
  • Гангстерська вечірка, біла шапочка з побажаннями та купання в сиропі: як святкують випускні у різних країнах світу?
07:18, 23 червня 2018 р.
Надійне джерело

Гангстерська вечірка, біла шапочка з побажаннями та купання в сиропі: як святкують випускні у різних країнах світу?

Виявляється, сама традиція гучно відзначати завершення навчання у школі прийшла в Україну зі Сполучених Штатів. Американські школярі та їхні батьки ретельно готуються до випускного, для них це велика подія. А для балу придумують тематичну стилізацію: «Казино», «Голлівудський шик», «Гангстерська вечірка» тощо. Виготовляють декорації, запрошення, вбрання, обдумують звуковий супровід. Окрім того, в цій країні старшокласники можуть запрошувати із собою на бал кого завгодно, частіше це теж учні молодших класів, або ж студенти коледжу. Згода студентки піти на випускний бал зі школярем цінується дуже високо. Які ж цікаві традиції святкування випускного є в інших країнах світу?

Гангстерська вечірка, біла шапочка з побажаннями та купання в сиропі: як святкують випускні у різних країнах світу?, фото-1

Китай

Трішки дивна традиція у Піднебесній: випускники шкіл викидають з вікон усі предмети, які нагадують про шкільні роки: пенали, ручки, зошити, лінійки. На наступний день у містах відбувається масштабне прибирання. Випускники відзначають цей день без участі батьків. А щоб відчути себе на мить нареченою – дівчата беруть на прокат весільні сукні.

Швеція

Церемонія починається з пікніка і келиха шампанського у міському парку. Одягнувши білу морську шапочку(на підкладці якої пишуть побажання один одному) та начепивши стрічку на груди, учні ідуть до школи. Батьки в цей час чекають їх із зворушливими плакатами, на яких пишуть побажання і приклеюють дитячі фотографії.

Аргентина

В сонячній та життєрадісній Аргентині випускників зустрічають бризками…різноманітних сиропів, йогуртів та інших рідких продуктів. Ще одна дивна традиція – надрізувати ножицями одяг випускника. Тому дівчата не одягають гарних суконь, а хлопці святкових костюмів. Випускний у цій країні триває майже місяць. Учні носять яскравий одяг і катаються в орендованих автобусах і фургонах зі своїми друзями, а також влаштовують процесії вулицями міста А щоб все це було веселіше, випускники влаштовують оригінальні конкурси: «Найкращий звуковий супровід» і «Автобус року».

Німеччина

У Німеччині святкують випуск зі школи двічі. Неформальне святкування називається Abifeier (Abi – скорочене від німецької назви атестата, Abitur, а feier – святкування). Зазвичай учні організовують заходи, на яких по-доброму кепкують з учителів. А за офіційною церемонією випуску Abiball – це випускний бал із формальним дрес-кодом. До речі, в Німеччині на випускному можна пити спиртне, тому що закони країни дозволяють пити пиво та вино із 16 років, а багатьом випускникам вже є 18 і більше (школу в Німеччині закінчують пізніше).

Малайзія

Тут організовують випускний самі випускники – адміністрація школи участі в цьому не бере.

Польща

Випycкний вeчip влaштoвyють зa cтo днiв дo зaкiнчeння шкoли, i цe cвятo нaзивaєтьcя stodniowka. Святкyють йoгo y ciчнi. Випycкний бaл, зa тpaдицiєю, пoчинaєтьcя з пoлoнeзy (oбoв’язкoвий пepший тaнeць y Пoльщi), пpичoмy пepшa пapa y пoлoнeзi – цe диpeктop шкoли з кимocь iз випycкниць (чи випycкникiв). Дaлi вигoлoшyють пpoмoви, тocти, пiзнiшe – тaнцi й вeceлi iгpи. Для пpoщaльнoгo бaлy пoльcькi випycкники винaймaють pecтopaн, пpихoдять нa cвятo y кocтюмaх-тpiйкaх чи нaвiть y cмoкiнгaх, дiвчaтa – y вeчipнiх cyкнях, як пpaвилo, тeмних кoльopiв. Іcнyє тaкoж цiкaвий звичaй – дiвчaтa пoвиннi oдягти чepвoнy пiдв’язкy aбo cтpiчкy. Зaвepшyєтьcя cвяткyвaння y пaбi чи нiчнoмy клyбi.

Норвегія

Норвезькі випускники відзначилися тим що, визначившись зі своїм майбутнім, вони вбираються в комбінезони різного кольору. Червоні позначають те, що хлопці вибрали економічну спеціальність для себе, чорні – для майбутніх техніків, білі – для спортсменів, а сині – для тих, хто вирішив вступати до університету.

Беріть у світу найкраще і популяризуйте своє, українське, серед випускників інших країн!

Ольга Мороховська

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#випускний #ідеї #країнисвіту
Останні новини
ТОП новини
На Полтавщині п’ять військовослужбовців отримали від держави 1,3 мільйона гривень на розвиток власної справи
Катерина Ямщикова пояснила, чому у Полтаві призупинили реорганізацію медичних закладів (ВІДЕО)
У Полтаві попрощалися із воїнами, які загинули під Авдіївкою на Донеччині та біля Стельмахівки на Луганщині (ФОТО)
Створити місто мрії за понад 3,5 млрд грн: у Полтавській міськраді представили Стратегію розвитку на кілька років
Оголошення
live comments feed...