• Головна
  • Полтавські абітурієнти злякалися німецької мови та 9 разів порушували правила
17:35, 21 червня 2018 р.

Полтавські абітурієнти злякалися німецької мови та 9 разів порушували правила

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання фінішувала 13 червня. Про перші підсумки тестування на Полтавщині розповіла відповідальна за проведення ЗНО в області Наталія Барболіна.

"Цьогоріч ЗНО проходило з 22 травня по 13 червня -зазначила експертка. - Скласти тести можна було щонайбільше з чотирьох навчальних предметів: математики, української мови і літератури, іспанської, німецької, французької та англійської мов, біології, історії України, географії, фізики та хімії. Всього для проходження тестів у Полтавській області зареєструвалося 32440 осіб"

Традиційно найбільше осіб зареєструвалося на ЗНО з української мови і літератури – 11661 учасників. Наступне за «популярністю» – ЗНО з історії України (6146 учасників), бронзовий призер – ЗНО з математики (4169 учасників).

Середня явка по Полтавській області – 95,5%. Найвища явка на тестуванні з української мови і літератури (97,5%), найменша – з німецької мови (82%). Учасників, які зареєструвалися, але з поважних причин не змогли взяти участь у ЗНО, чекає додаткова сесія. Також учасники мають право подати апеляцію щодо підсумків особистого тестування. Апеляції розглядатиме регламентна комісія.

Взагалі в Полтавській області на тестуванні зафіксували 9 порушень: 8 учасників користувалися мобільними телефонами, 1 – рукописним матеріалом. Для порівняння: в Сумській області зафіксовано 12 порушень, у Харківській – 46

ЗНО на магістратуру

Бажаючі  вступати на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право» мають проходити єдине фахове вступне випробування та єдиний вступний іспит (ЄФВВ та ЄВІ).

Вступники до магістратури за спеціальностями галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини» проходитимуть єдиний вступний іспит (ЄВІ). ЄВІ передбачає виконання екзаменаційної роботи з іноземної (англійської, німецької, французької або іспанської) мови. ЄВІ студенти складатимуть 11 липня, ЄФВВ – 13 липня. На «ЗНО на магістратуру» зареєструвалося понад 900 учасників з Полтавщини.

ЗНО для вчителів

У межах реформування освіти в Міністерстві освіти і науки України планують і для вчителів запровадити ЗНО. Зараз у МОН працюють над змінами правил та вимог до педагогів, але уже відомо, що сертифікація – це фактично ЗНО для вчителя, яке включає моніторинг його роботи.

Спочатку сертифікація буде добровільною. Вчителям, які пройдуть випробування, обіцяють 20% надбавку до зарплати. Втім, з'являться і додаткові обов'язки – ділитися професійним досвідом з іншими вчителями.

За словами міністерки Лілії Гриневич, коли добре відпілотують сертифікацію, нею замінять всю атестацію. Проте цього не слід чекати ні наступного року, ні через рік.

За матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

Також читайте: випускний по-багатому і по-бідному. Чого боятися батькам абітурієнтів?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЗНО #Полтава #тести
ТОП новини
У Полтаві на «Хитрому» ринку картоплю, кавуни та зелень продають від 5 гривень, а яблука та груші обійдуться в 10 грн за кіло
У Полтаві пройшов чемпіонат області з бодібілдингу та фітнесу (ФОТО, ВІДЕО)
«Таких міст в Європі одиниці»: до Дня Полтави ми дізналися, який міський ярмарок переважав Сорочинський та чому місцевих масонів не чіпала навіть імперська влада
Пережила татарські набіги та Полтавську битву: історія Спаської церкви — найстарішої будівлі міста
Оголошення
live comments feed...