• Головна
  • Заборону на самочинне будівництво біля кінотеатру ім. І. Котляревського знято
08:50, 20 червня 2018 р.
Надійне джерело

Заборону на самочинне будівництво біля кінотеатру ім. І. Котляревського знято

Учора в господарському суді Полтави відбулося підготовче засідання у справі знесення самочинного будівництва біля колишнього кінотеатру ім. Котляревського. Рішення приголомшило активістів міста: суддя М. Кульбако не лише зняв заборону на ведення будівельних робіт із ТОВ «Старнайт», а й оголосив, що цю справу має розглядати не господарський, а адміністративний суд.

Представники прокуратури (котрі є у цій справі позивачем) збираються оскаржувати рішення в Харківському апеляційному господарському суді, та добитися того, щоб ділянці біля колишнього кінотеатру повернули вигляд, який вона мала до забудови (це, як раніше офіційно заявляли, мало зробити профільне управління міської ради).

Судові курйози. Підготовче засідання у цій справі мало відбутися ще 5 червня. Та його перенесли задля того, щоб з'ясувати позицію міської ради, яка в суд не з'явилася. Утім, на сьогоднішньому засіданні виявилося, що цього перенесення можна було не робити: представники міської влади знову проігнорували потребу з’явитися у суді і засідання легко провели без них.

Та все ж, адвокатка відповідача ТОВ «Старнайт» Г. Марченко, продовжує наполягати на тому, щоб залучити до розгляду справи у якості третьої особи управління містобудування (бо ж воно має надати головний доказовий документ, на думку відповідача: паспорт прив’язки для тимчасової споруди, якою, власне, й називають потужну новобудову на фундаменті).

Прокурор Володимир Харенко побажав уточнити позовні вимоги, а саме статус прокуратури справі та вимогу щодо знесення споруди міськрадою (власником землі).

У справі самовільної забудови ТОВ «Старнайт» біля колишнього кінотеатру відкрито кримінальне провадження, в якому триває досудове розслідування. Йдеться про дві статті Кримінального кодексу – самовільне будівництво (ч.1 ст.197-1) і пошкодження пам’ятки (ч.3 ст.298).

Продовжуємо стежити за розвитком подій.

Ольга Мороховська

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прибудовадокінотеатруКотляревського #ТОВСтарнайт #Соборності31
Оголошення
live comments feed...