17:45, 19 червня 2018 р.
Надійне джерело
«Дозорро десант» у Полтаві: чому й досі не відремонтовані полтавські підземки?
Як полтавці можуть впливати на закупівлі свого міста й контролювати їх? Як підприємці можуть «вирахувати» недобросовісного постачальника? Як дізнатися, чим будуть годувати ваших дітей у школах наступного навчального року, та на що саме збираються знову потрусити батьківські гаманці? Про все це команда громадського контролю DOZORRO сьогодні розповідає громаді Полтави.
«Система «Дозорро» – моніторинговий портал, де можна подивитися хто купляє, що купляє, для чого купляє. Школи, садочки, ЖКГ – всі замовники, всі гроші відображаються в системі «Дозорро». Кожен замовник може залишити свій відгук на закупівлю. Це дає нові можливості, які ми сьогодні й розкриваємо через акцію «Дозорро десант»», - розповідає координаторка Центру компетенції «Дозорро» в Полтавському регіоні, представниця Інституту аналітики та адвокації Поліна Колганова.
Члени «Дозорро десанту» протягом дня провели низку зустрічей та навчань для різних сторін процесу закупівель. В Полтавській ОДА були навчання для замовників. Паралельно відбувався діалог з бізнесом. По обіді фахівці онлайн-платформи зустрілися з полтавцями біля кількох критичних місць: аварійного підземного переходу у центрі, дитячого майданчика у парку «Сонячний», та гуртожитку стоматакадемії. Тут відбулася акція «Поінформуй громадянина», під час якої людям роздавали інструкцію як користуватися порталом «Дозорро» з користю як для власного гаманця, так і для гаманця міста.
Так що ж із підземками?
Кілька днів тому з’явилася офіційна інформація від Полтавської міської ради про те, що до кінця поточного року підземні переходи міста будуть відремонтовані на 70-80%. У «Дозорро» провели власне дослідження проблеми, що стала причиною низки травм та обурення полтавців.
«Вже сьогодні є відкриті кримінальні справи на підрядників, які ремонтували даний перехід (біля Головпоштамту – прим.ред). І цікаво те, що місцева влада не зацікавлена в тому, щоб дані роботи були виконані. Це вже третя спроба ремонтувати перехід. Перші дві спроби не увінчалися успіхом, тому що було укладено прямі контракти з обраними підприємствами (яким чином вони обрані, знову таки питання). Більше того, кошти були навіть перераховані. На сьогодні відкриті кримінальні провадження щодо тих підрядників, які були контрагентами за даним договором, і не виконали дані послуги», - каже координатор проекту Іван Лахтіонов.
Іще одна цікава деталь: кримінальні провадження відкриті за підробку. Мова йде про те, що працівники міської ради разом з підрядником ймовірно підробили документи, завдяки яким і була здійсненна оплата. Кошти були сплачені. Потім була заява, що їх повернуть, їх врешті-решт і повернули. Але після цих перепитій місцева влада знову наступає на ті ж самі граблі. Вони вибирають фірму, яка була нещодавно зареєстрована, і чи зробить вона роботи ніхто не знає.
«Виділені колосальні кошти. Спочатку йшла мова про суму в 1 млн. 400 тис. грн., потім знову оголошували тендер на 1.4 млн. В кінцевому результаті, ми вже знаємо, що оголошено тендер на 10 млн. грн., і ми сподіваємося, що дані роботи таки будуть виконані», - додає І. Лахтіонов.
На сайті «Дозорро» можна стежити за перебігом процесу будь-кому. Моніторьте оновлення інформації та стежте за ходом реальних робіт у переходах. Лише небайдужістю ми зможемо досягти того, що підземки у Полтаві стануть придатними для пересування.
Ольга Мороховська
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...