• Головна
  • Полтавське село стало «Селом року - 2018» і показало українську Маргарет Тетчер (ВІДЕО)
10:50, 18 червня 2018 р.

Полтавське село стало «Селом року - 2018» і показало українську Маргарет Тетчер (ВІДЕО)

Село Омельник Кременчуцького району стало кращим селом в Україні

Полтавське село стало «Селом року - 2018» і показало українську Маргарет Тетчер (ВІДЕО), фото-1

Перемогу у всеукраїнському конкурсі від соціального проекту «Сільський ревізор» та 100 000 гривень отримало село Омельник Кременчуцького району Полтавщини. Упродовж року «Сільський ревізор» мандрував селами України, перевіряючи інфраструктуру, дороги, аграріїв, підприємства, стан культури, освіти, медицини, загалом умови життя, створені для місцевих жителів.

З літа 2017 року тривало онлайн-голосування за звання Село Року в Україні. І ось 16 червня відбулося нагородження переможця – представників Омельника чекала справжня червона доріжка, папарацці та головний приз – «Гусак» і 100 000 гривень.

Омельник розташований у 25 кілометрах від Кременчука. У 2015 році 20 сіл злилися в найбільшу на Полтавщині об'єднану територіальну громаду (ОТГ), ставши локомотивом реформ із децентралізації влади. Минулого року було реалізовано проекти на загальну суму 13,138 млн грн. Частка витрат на розвиток соціальної інфраструктури, що припадає на кожного жителя громади, становить 2,58 тис. грн.На 1 гривню власного бюджету громаді вдалося залучити до 6 гривень інвестиційних: 26 мільйонів гривень від ДФРР, 1,3 мільйона гривень від DESPRO, 996 тисяч від GIZ — Омельник дійсно може проводити майстер-класи із залучення іноземних інвестицій в українське село.

Омельницька ОТГ — єдина громада на Полтавщині, котра подала проекти в повному обсязі. Нам показують готові презентації та результати SWOT аналізу і кажуть, що гроші, щоб підняти село, знайти можна. Потрібне тільки бажання. У 2017-му, згідно з проектом ДФРР, загальний зведений бюджет на ремонт Омельницького ліцею складає 26 млн гривень!

А свою сільську голову – Олександру Шереметьєву – місцеві мешканці одноголосно називають українською Маргарет Тетчер.

У мережі є відео, де вона "рве залу" своїм емоційним спічем про реформи в Україні:

Вона також живе за принципом: «я залишуся до того часу, поки не стомлюся. А поки ̶Б̶р̶и̶т̶а̶н̶і̶я̶ Омельник мене потребує, я ніколи не стомлюся». Подивитися ревізію села Омельник експертами з «Сільського ревізора» можна тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#омельник #шереметьєва #ОТГ #село #кращесело #децентралізація
Оголошення
live comments feed...