• Головна
  • Журналістів вразили сучасним станом полтавської обителі муз
17:01, 16 червня 2018 р.

Журналістів вразили сучасним станом полтавської обителі муз

Вчора для журналістів провели прес-тур, у якому розказали, як проходять реставраційні роботи у Полтавській філармонії. Робити вдосталь, але будівля продовжує працювати. Виступи проходять у театрі ім.Гоголя. Нещодавно за ремонтні роботи взявся новий підрядник – фірма «СЕН», яка планує у кінці наступного року завершити реставрацію об’єкта. На відміну від недобросовісного попередника, на неї покладають великі надії. Екскурсію журналістам провели директор Департаменту Тимофій Голбан, директор філармонії Олег Тищик, його заступник Анатолій Криворотенко та заступник директора будівельної фірми «СЕН».

Філармонію реставруватимуть та осучаснюватимуть

Будівлі філармонії вже понад 160 років. За час свого існування вона кілька разів горіла. Спершу у 1911 році, а під час Другої світової війни будівля повністю згоріла. Після її закінчення філармонію відбудували. А 2009 року тут горів дах. Пізніше його відремонтували. Через ці пожежі зараз будівельники не зможуть відтворити архітектурні деталі, які були з самого початку. Тодішній вигляд будівлі зберігся тільки на кількох фотографіях. Там не можна побачити, наприклад, великий вхід, який у радянські часи забудували і зменшили у кілька разів. Деякі частини будівлі мають архітектурну цінність. Тут взяли зразки суміші давніх часів, яка використовувалася при будівництві.

Вони проходять експертизу у Києві. Це потрібно, щоб спробувати відтворити цю суміш.За кілька тижнів в адміністративній частині філармонії планують завершити ремонтні роботи. Вона не має архітектурної цінності, і роботи не потребували ніяких науково-дослідних робіт. Тому підрядник і почав з неї. Там трохи змістили двері, продовжують робити стіни та підлогу. Будівля не відповідає сучасним стандартам будівництва.

За словами заступника директора будівельної фірми «СЕН» Олександра Юхименка будівля занадто стара. Навіть східці збудовані не так, як це мало б бути за сучасними нормами.

«Коли ми почали працювати на цьому об’єкті, то виникало більше питань, ніж відповідей. Тут навіть вхід до східців, щоб піднятися на другий поверх збудований не правильно. Він повинен бути широким та вищим. Також перехід до коридору має бути з пандусом. Тому роботи вистачає. Щодня на цьому об’єкті працюють проектанти, проводяться засідання, щоб вирішити шляхи усунення проблем. А також забезпечити пожежні отвори, які відповідатимуть належним нормам».

Підрядник також планує облаштувати центральний вхід з гардеробною. До цього він був вузьким, тому його розширили. За проектом робитимуть і кімнату для світло- та звукоапараток. Відремонтують глядацький зал з балконом, він вміщує понад 321 людину. Облаштують і зал для людей з інвалідністю. Після завершення робіт у будівлю завезуть нове технічне обладнання.

Підрядник новий – проблеми старі

Два роки тому Департамент будівництва оголосив тендер на будівництво та реставрацію будівлі обласної філармонії. Тоді за системою Прозоро тендер виграла компанія «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія». Їм виплатили аванс на три місяці. Але підрядник майже ніяких робіт не виконував.

«Ми вирішили розірвати угоду. І звернулися до підрядника, щоб частину авансу повернули, так як робіт ніяких зроблено майже не було. Він повернув частину авансу, але відмовився розривати угоду, — говорить директор Департаменту будівництва Тимофій Голбан. - Після цього Департамент подав позов до суду. Судовий процес тривав 8 місяців, а це 18 судових засідань. Тому лише на початку цього року угоду розірвали. Департамент оголосив новий тендер і зараз реставрацією будівлі філармонії займається фірма «СЕН». Вона працює на цьому об’єкті вже кілька місяців".

На даний момент реставрувальники чекають оптимальних рішень з підсилення фасаду, гідроізоляції цоколю, гідроізоляції фундаменту приміщення та його утепленняя. А вже  цього понеділка директор обласної філармонії Олег Тищик запросив на концерт, який відбудеться у театрі ім.М.Гоголя  о 19:00.

За матеріалами прес-служби ОДА.

Читайте також, які кримінальні справи полтавських чиновників взяло під контроль НАБУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#філармонія #реставрація #Полтава
Оголошення
live comments feed...