09:58, 15 червня 2018 р.
Надійне джерело
Розслідування щодо розкрадання коштів, виділених на ремонт полтавських доріг, можуть передати в НАБУ
Історія з обшуками в міській раді, що проводила Генеральна прокуратура у вересні минулого року, отримала широкий резонанс. Тоді слідчі затрималися найдовше в кабінеті заступника міського голови з питань ЖКГ Андрія Ляміна, у ЗМІ звучав ряд припущень, стосовно корупційних схем у роботі саме цього управління. У Генпрокуратурі України восени коментувати обшуки та привід для них відмовилися, до їх завершення.
З Єдиного державного реєстру судових рішень (справа №757/22603/18-к) стало відомо, що в управлінні з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України знаходиться кримінальне провадження від 15.09.2016 року за ч.5, ст. 191, ч.2, ст. 212 КК України за фактом заволодіння службовими особами виконкому Полтавської міської ради, УЖКГ виконкому Полтавської міської ради, ПАТ «УМБ-23», ТОВ «Механізований будівельний центр» та ПП «Будгарант-7» у 2015-2017 роках при виконанні договорів щодо проведення капітальних та поточних ремонтів, дорожнього покриття вулиць м. Полтава, утримання в належному стані об’єктів благоустрою, грошовими коштами місцевого бюджету м. Полтава в особливо великих розмірах.
Утім, Генеральна прокуратура підозри так нікому й не висунула. «Досудове розслідування триває». Це єдина офіційна відповідь за майже півтора роки потому. Не виключено, що справу вирішили спустити на гальмах.
Між тим, розмір завданої шкоди так званим благоустроєм та ремонтом доріг, в п’ятсот разів і більше перевищує розмір прожиткового мінімуму. А це є підставою для того, щоб досудове розслідування здійснювали детективи Національного антикорупційного бюро України. Посилаючись на ч. 5 ст. 216 КПК України, юристи Полтавської «Самопомочі» звернулася до народного депутата Романа Семенухи з проханням взяти під контроль належне вирішення цього питання.
«Оскільки дане кримінальне правопорушення попередньо кваліфіковане за ч. 5 ст. 191 КК України, а предмет злочину складають особливо великі розміри, то його розслідувати має виключно НАБУ. Р. Семенуха направив звернення заступнику Генерального прокурора України – керівнику Спеціальної антикорупційної прокуратури Н.І. Холодницькому щодо цього. НАБУ має завершити досудове розслідування, щоб винні не змогли уникнути кримінальної відповідальності», - каже адвокат І. Сватенко.
Ч. 5 ст. 218 КПК України зазначає, що спір про підслідність у кримінальному провадженні вирішує Генеральний прокурор або його заступник. Наразі – юристи чекають офіційної відповіді на звернення.
Ольга Мороховська
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
11:21, 5 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...