20:58, 12 червня 2018 р.
Війна за відкликання депутатів у Полтаві – сотні «за» і сотні «проти» (ФОТО, ВІДЕО)
12 червня у місті паралельно проводять двоє зборів. Одні – за відкликання шістьох депутатів Полтавської міськради. Інші – за те, щоб ці депутати продовжили працювати.
На вулиці біля "Лтави" голосують "проти"...
Близько 18:00 неподалік входу до будівлі ТРК «Лтава» збираються близько тисячі мешканців Полтави. Умовно жителі міста поділені на два табори. Одні прийшли на збори, якими мають почати процедуру відкликання шістьох депутатів Полтавської міської ради – Оксани Деркач, Тимофія Гайового, Володимира Корнійчука, Івана Діденка («Рідне місто»), Ярослава Мартинюка («СДП») та Світлани Бондарєвої («Самопоміч»). Вищезазначених депутатів звинувачують у відмові від виконання заявлених їх партіями програм та зраді інтересів виборців.
Інші жителі Полтави виступають противниками такого рішення. Вони організовують свою реєстрацію і голосуванням хочуть підкреслити, що вони проти відкликання депутатів.
Першими починають свої збори противники відкликання. Вони не заходять до будівлі телерадіокомпанії, голосують просто на дворі. Головою зборів обирають екс-заступника губернатора Валерія Пархоменка.
Він перераховує причини, за які можна відкликати депутатів – порушення Конституції та Законів України, не відвідування сесій, відсутність роботи із виборцями і невиконання програми партій. За словами голови, усі шестеро депутатів не підпадають під ці пункти. Потім пропонує проголосувати підняттям синіх мандатівтих, хто проти відкликання депутатів. Усі голосують «за».
-Клопотання про відкликання депутатів – відхилено! – говорить Валерій Пархоменко. Учасники голосування зустрічають це повідомлення криками «Ура!» та оплесками.
Одразу після цього ми беремо коментар у голови зборів, аби дізнатися – наскільки законним було проведення голосування саме у такому форматі.
-Голосування відбулося згідно законодавства України. Це жителі Полтави, які відповідно зареєструвалися, протокол зборів разом зі списками передамо у виборчу комісію. Всього було зареєстровано більше 350 чоловік, тому збори легітимні, - коментує Валерій Пархоменко.
Одразу після голосування більшість тих, хто проти відкликання депутатів, розходиться. У протилежному таборі у цей час лише завершується процедура реєстрації. Розпочати збори, які відбуваються у залі всередині будівлі ТРК, вдається лише після 18:30.
...а в будівлі ТРК голосують "за"
Веде збори депутат Полтавської міської ради від «СДП» Олександр Шамота. Пояснює, що одночасно потрібно буде провести шість зборів – по кожному депутату окремо. Обирають голову, лічильну комісію. Потім Шамота зачитує прізвища 88 членів ініціативної групи, які розпочали процес відкликання. Повідомляє, що за реєстрацією у залі присутні 322 особи. У такому складі полтавці голосують «за» відкликання депутатів Бондарєвої, Деркач і Мартинюка.
Коли відбувається голосування за відкликання Діденка, головуючий повідомляє, що зареєстрованих вже 370 чоловік. Під час відкликання Корнійчука і Гайового голосують вже 402 зареєстрованих жителя міста – за словами Олександра Шамоти.
Пояснюючи причини відкликання, головуючий зачитує однакові тексти звернень, за якими кожен із шести депутатів став "маріонеткою міського голови, перестав відстоювати інтереси виборців, голосує усупереч заявленій до виборів позиції за рішення, які дозволяють провадити незаконне будівництво та знищують історичний вигляд місто Полтава" тощо.
Голосування за відкликання триває близько години. На завершення Олександр Шамота повідомляє, що відповідно оформлений протокол зборів буде переданий до виборчої комісії, яка продовжить процес відкликання. Це повідомлення присутні зустрічають оплесками. На цьому збори завершуються.
Нагадаємо, раніше у міській раді вдало вже відкликали одного депутата - Дениса Поліщука (на фото - з мегафоном), який балотувався від «СДП» (тоді ще – «Партії простих людей»).
Якщо і цього разу процедуру відкликання вдасться довести до завершення, то Олександр Мамай втратить підтримку шістьох депутатів, а отже – і більшість у міській раді. І тоді події можуть розвиватися за різними непередбачуваними сценаріями. Починаючи від можливого формування більшості не під міського голову, закінчуючи можливим висловленням радою недовіри Олександру Мамаю. У будь-якому випадку найближчим часом у політичному житті міста настануть гарячі часи.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...