• Головна
  • Журналістам показали, як будується кардіоцентр та геріатричний пансіонат
15:40, 9 червня 2018 р.

Журналістам показали, як будується кардіоцентр та геріатричний пансіонат

Вчора у Полтаві пройшов прес-тур, в ході якого журналістам показали, як проходять роботи у геріатричному пансіонаті та сучасному кардіоцентрі.

Журналістам показали, як будується  кардіоцентр та геріатричний пансіонат, фото-1

Як розповіли організатори, медицина — пріоритетний напрямок в роботі ОДА. Щорічно на стаціонарному лікуванні у диспансері отримують допомогу близько 5 тисяч пацієнтів. 88% людей від усіх хворих у Полтаві пройшли курс лікування саме в цьому медзакладі. 25% пацієнтів — з районів нашої області.Зараз у ньому будують сучасний кардіоцентр. Роботу почали півторароки тому. А зараз це вже багатоповерхівка. Тут лікарі надаватимуть спеціалізовану допомогу хворим на серцево-судинні захворювання. Це допоможе зниженню госпітальної летальності від інфаркту міокарда в області до 12%. А також скоротить час на діагностику хвороби та терміни стаціонарного перебування хворого.

— У Полтавській області дві проблеми: серцевосудинні захворювання та онкозахворювання. Тому кардіоцентр — це надзвичайно важливий об’єкт. Першу проблему ми вже вирішуємо. Завдяки сучасному центру зменшимо чергу на профілактику і планові операції жителів області. Щодо онкозахворювань, то зараз проектуємо сучасне відділення в Полтавському онкодиспансері та готуємо модернізацію онкодиспансеру в Кременчуці. Медицина залишається у пріоритеті, і левова частина державних видатків витрачатиметься саме на неї, — говорить очільник Полтавської ОДА Валерій Головко.

У кардіоцентрі проводитимуть стаціонарне лікування та діагностику серцево-судинних хвороб. Також у кардіоцентрі розміщуватимуться палати для хворих, реанімаційні та операційні блоки. В останньому підключать вентиляційну систему, яка дозволить пацієнтам дихати чистим повітрям. Це такі собі «чисті приміщення».Таких практик на Полтавщині ще немає. Тому такий кардіоцентр за сучасними стандартами стане першим реалізованим проектом в області.

— У структурі смертності першу нішу займають серцево-судинні захворювання. Тому вкрай потрібно мати такий центр. Ми будуємо нову технологію, враховуючи що ми маємо кардіодиспансер, який не відповідає стандартам, — розповідає начальник управління охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Зараз тут уже йдуть внутрішні роботи. А попереду встановлення сучасної апаратури. Одна з технологій, які використовуватимуть у лікуванні пацієнтів — це унікальний апарат ангіограф. Завдяки йому лікар бачить усю карту судин потрібного органу або частини тіла. Тому він може продіагностувати і ліквідувати будь-яку патологію судин людського організму.

У Горбанівському геріатричному пансіонаті триває термомодернізація та реконструкція систем теплопостачання. Роботи розпочалися чотири роки тому. За словами директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофія Голбана, роботи у пансіонаті закінчать до опалювального сезону. Зараз тривають роботи у господарському корпусі. Це останнє з приміщень, яке не утеплили.

Журналістам показали, як будується  кардіоцентр та геріатричний пансіонат, фото-2
Журналістам показали, як будується  кардіоцентр та геріатричний пансіонат, фото-3

Термормодернізація  дозволяє економити майже 56% від колишньої вартості опалення. Також журналістам показали один з сучасних теплопунктів. Він реагує на зміну температури надворі. У пансіонаті зараз проживає 227 людей похилого віку та інваліди. Про них щоденно піклуються. Також спеціалісти закладу надають їм медичну допомогу, коли це потрібно. Цього року запровадять догляд за лежачими хворими. Їх у пансіонаті зараз 40%. Для них закуплять спеціальні ліжка та меблі. А також необхідні речі для їхньої гігієни.

Журналістам показали, як будується  кардіоцентр та геріатричний пансіонат, фото-4

— На термомодернізацію всіх корпусів ми витратили 24 мільйони гривень. Зараз на Полтавщині 460 тисяч пенсіонерів. З них 20 тисяч одинокі. Тому потреба в таких закладах як наш тільки збільшуватиметься, — розповідає директор Департамент соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

Журналістам показали, як будується  кардіоцентр та геріатричний пансіонат, фото-5

Також на території пансіонату відкриють перше в Україні відділення для тимчасового перебування. Це відділення буде платним. Його вартість у рік коштуватиме 8 тис. грн.

Прес-служба Полтавської ОДА.

Дивіться також, яка зараз у Полтаві ситуація зі встановленням відеонагляду на вулицях міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кардіоцентр #пансіонат #Полтава #будівництво
Останні новини
Оголошення
live comments feed...