• Головна
  • Кому на Полтавщині "Укргазвидобування" платить мільйони гривень?
08:02, 6 червня 2018 р.

Кому на Полтавщині "Укргазвидобування" платить мільйони гривень?

5 травня полтавські журналісти вирушили у прес-тур разом із представниками «Полтавагазвидобування». Побачили станцію, яка щомісяця перекачує мільйони кубів газу, а також громади, які покращують інфраструктуру за рахунок рентних платежів.

Полтава у холодну пору спалює під два мільйони кубів газу

Спершу журналісти відвідали станцію із комплексної підготовки газу «Східна Полтава». Майстер із добування нафти і газу Сергій Ковтонюк провів коротку екскурсію територією. Зокрема розповів, що станція була фактично законсервована у 90-их роках. Потім підприємство відновило її роботу. До реконструкції потужність станції складала до мільйона кубічних метрів газу на добу. Після реконструкції працівники компанії хочуть довести станцію до максимальної потужності – 1 мільйон 700 тисяч кубів на добу. Аби журналісти могли приблизно зрозуміти – про яку кількість газу йдеться – майстер пояснює.

Кому на Полтавщині "Укргазвидобування" платить мільйони гривень?, фото-1

- Цієї кількості газу вистачить, щоб у зимовий період на день забезпечити таке місто, як Полтава, - пояснює Сергій Ковтонюк.

Найпоширеніші міфи про добування газу – неправдиві?

Після відвідин станції журналісти близько півгодини спілкуються із керівником відділу комунікації «Полтавагазвидобування» Юрієм Березою. Він розповідає про найбільш поширені міфи, щодо роботи газодобувних підприємств. Найпоширеніший із них – після буріння свердловин у колодязях зникає і псується вода.

- Так говорять люди, які мають досить приблизне уявлення – на якій глибині відбувається добуток газу. Якщо колодязі у селах викопують на глибині у кілька десятків метрів, водяні свердловини – кілька сотень метрів, то для добутку газу потрібно пробурити 4,5, 6 кілометрів! – пояснює Юрій Береза. – Це зовсім різні пласти, які ніде не перетинаються. Щодо колодязів, то падіння рівня води у останні роки фіксують в усіх населених пунктах, незалежно – є у них свердловини, чи немає.

Кому на Полтавщині "Укргазвидобування" платить мільйони гривень?, фото-2

Ще один поширений міф – біля свердловин часто пахне газом, який виходить просто у атмосферу. Розвіяти цей міф може навіть нефахівець, адже природній газ… не має запаху.

- У добутий газ, який потім готують для використання у побуті, зумисне додають спеціальну речовину – одорант, яка і надає газу специфічного запаху. Почути запах газу у природніх умовах неможливо – його просто немає.

Під час розмови Юрій Береза постійно згадує соціальне проекти «Укргазвидобування». Аби не бути голослівним, пропонує відвідати кілька громад, які у цьому році отримали до бюджету рентні платежі від підприємства. Зумисне обирає різні за обсягом бюджету та статусом громади – досить успішну Коломацьку ОТГ у Полтавському районі та віддалену Абрамівську сільську раду у Машівському районі.

У Коломацькому за рік отримають 9 мільйонів гривень рентних платежів

У Коломацькому журналістів зустрічає голова ОТГ Євген Почечун. Відверто говорить, що до 2015-го року співпраця із добувним підприємством бажала кращого.

Кому на Полтавщині "Укргазвидобування" платить мільйони гривень?, фото-3

- До 2015-го року я перший був готовий назвати «Полтавагазвидобування» терористичною організацією! Поступово почало все змінюватися. Ми заключили першу соціальну угоду на 500 тисяч. Наступного року – також 500 тисяч. За ці кошти відремонтували дороги. У минулому році соціальна угода на 5,7 мільйонів гривень. У цьому році громада отримала рентні платежі до свого бюджету. Поки що один відсоток, тому що ОТГ з’явилась вже під час бюджетного року.

За п’ять місяців Коломацька ОТГ отримала рентних платежів на суму 3 мільйони 500 тисяч гривень. Надходження від ренти складають практично 70 відсотків бюджету громади. Всього за рік до бюджету ОТГ очікують надходжень ренти на суму близько 9 мільйонів гривень. За ці гроші у селі ремонтують клуб, будують спортивний майданчик, укладають асфальт у центрі села (на це пішло 680 тисяч гривень).

У Абрамівці рента збільшила бюджет удвічі

У Абрамівській сільській раді журналісти зустрічаються із керівником громади Леонідом Морозовим. Він зізнається – маленька сільська рада не поспішає об’єднуватися із Машівкою чи з кимось іншим. Адже після об’єднання кошти – у тому числі і від рентних платежів – йтимуть на центр ОТГ, а не на маленькі села. А так маленька Абрамівка у цьому році удвічі збільшила бюджет, порівняно із минулим роком, і за перший квартал вже отримала від «Укргазвидобування» ренти на 380 тисяч гривень. За два місяці другого кварталу – іще понад 400 тисяч.  Звичайно, цифри набагато менші, ніж у тому ж Коломацькому, проте для маленького населеного пункту і мільйон у рік – це великі гроші.

Кому на Полтавщині "Укргазвидобування" платить мільйони гривень?, фото-4

- Ми витратили 89 тисяч на вуличне освітлення, 40 тисяч – на матеріальну допомогу, за 11 тисяч придбали для школи пральну машинку та холодильник, встановили вуличні знаки, купили більярдний стіл у будинок культури, - перераховує Леонід Морозов.

Нарікає сільський голова лише на стан доріг. Щоправда, уточнює – «Укргазвидобування» готове співфінансувати ремонт шляхів, якщо відповідний проект приймуть і долучаться до його реалізації у районі та області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#укргазвидобування #рента #бюджет #ОТГ
Оголошення
live comments feed...