• Головна
  • Підприємці Полтави закликали владу до співпраці. КП «Полтава-Сервіс» не в захваті
16:10, 5 червня 2018 р.

Підприємці Полтави закликали владу до співпраці. КП «Полтава-Сервіс» не в захваті

Рада підприємців міста схвалила створення робочої групи, яка розробить пропозиції щодо покращення співпраці посадовців і виробників зовнішньої реклами

Підприємці Полтави закликали владу до співпраці. КП «Полтава-Сервіс» не в захваті, фото-1

З цього приводу 5 червня у Полтавській міській раді зустрілися підприємці, представники виконавчого комітету міськради та представник комунального підприємства «Полтава-Сервіс». Останнє відповідає за всю зовнішню рекламу в Полтаві і має вирішальне слово у питаннях дозволів, встановлення та демонтажу такої реклами.

Антикорупційна експертиза та М-тест регуляторних актів Полтавської міської ради виявили, що вони містять 68 корупційних ризиків, які дають можливість реалізувати корупційні схеми. Результати експертизи та М-тесту представив Богдан Мосунов, член Координаційної Ради Національної платформи малого і середнього бізнесу та керівник ГО «Молодь та підприємництво» та представник ГО «Спілка підприємців, орендарів і власників Сумської області». Серед найголовніших порушень антикорупційна експертиза виявила такі:

  • Необґрунтоване розширення дискреційних повноважень та/або їх тлумачення.
  • Завищені вимоги до особи, що пред'являються як умова реалізації нею свого права або виконання зобов'язань.
  • Невизначеність чи абстрактність основних стадій та строків адміністративної процедури
  • Нечіткість визначення прав і зобов'язань уповноваженого органу / особи
  • Можливість уповноваженого органу / особи необґрунтовано змінювати хід і строки адміністративної процедури
  • Регулювання правовідносин що не відноситься до сфери дії нормативного акту
  • Вживання оціночних або невизначених понять.

За результатами тестів також виявилося, що одна заявка на розміщення реклами обходиться бізнесу у 2800 гривень.

З висновками антикорупційної експертизи та М-тесту не погоджувався представник КП «Полтава-Сервіс» Віталій Солоний. За його словами, усі регуляторні акти, затверджені міською радою і чинні у Полтаві, відповідають законодавству і влаштовують як бізнес, так і міську владу, а звіт громадської антикорупційної експертизи є надто прискіпливим.

У результаті дискусії присутні домовилися зібрати робочу групу із підприємців, депутатів, представників виконкому, КП «Інститут розвитку міста» та «Полтава-Сервіс». Робоча група має виробити пропозиції, які будуть запропоновані на розгляд на сесії міської ради.

– Сьогодні ми досягли поставлених цілей – створення робочої групи, яка розробить проекти рішень щодо внесення змін до існуючих регуляторних актів, – каже Ігор Балицький, співзасновник міжнародного бізнес-центру, який допомагає міській владі проводити М-тест. – Найкращим для полтавської громади стане прийняття цих рішень, коли підприємцям стане легше працювати, а населення менше платитиме за їх послуги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#м-тест #корупція #експертиза #підприємці #реклама #бізнес #балицький #мосунов
Оголошення
live comments feed...