• Головна
  • Полтавцям розповіли, як убезпечити дитину від випадкового отруєння ліками.
16:15, 2 червня 2018 р.

Полтавцям розповіли, як убезпечити дитину від випадкового отруєння ліками.

З нагоди Всесвітнього дня захисту дітей у Центрі громадського здоров’я розповіли, як убезпечити дитину від випадкового отруєння ліками.

Полтавцям розповіли, як убезпечити дитину від випадкового отруєння ліками., фото-1

За статистикою, щороку більше 45 тисяч дітей і підлітків в усьому світі стають жертвами випадкових отруєнь ліками, засобами побутової хімії і захисту рослин та іншими токсичними речовинами. В 2017 році від подібних отруєнь в Україні постраждало близько 5 800 дітей. Четверта частина усіх зареєстрованих випадків – це отруєння ліками. Більшості цих отруєнь можна було б запобігти, дотримуючись певних правил.

Полтавцям розповіли, як убезпечити дитину від випадкового отруєння ліками., фото-2

Найбільш небезпечними хімічні отруєння є для дітей віком до 1 року: немовлята дуже допитливі, все тягнуть до рота, не усвідомлюють наслідків своїх дій, тому легко потрапляють в халепу. Також високий показник отруєнь серед досить дорослих «експериментаторів» - підлітків, старших 14 років. Якщо діти до 1 року не усвідомлюють власних дій, то підлітками часто керує жага до ризикованої поведінки або тиск з боку оточення. Внаслідок цього діти у віці після 14 років стають жертвами отруєнь спиртними напоями, наркотичними та лікарськими засобами.

Як запобігти отруєнням:

• Зберігайте ліки, хімічні речовини та небезпечні предмети в місцях, недоступних для дітей!

• Аптечка із ліками повинна бути зачинена.• Зберігайте ліки та хімічні речовини окремо від продуктів харчування.

• Не використовуйте ліки, термін придатності яких скінчився.

• Хімічні речовини слід зберігати тільки в упаковці виробника. Ніколи не пересипайте (не переливайте) ці речовини в упаковку для харчових продуктів!

• Використовуйте хімічні засоби лише коли поряд немає дітей.

• Не приймайте ліки на очах у маленьких дітей: пам’ятайте, що діти все повторюють за дорослими.

• Даючи ліки дитині, не кажіть, що це цукерки чи солодощі: такий обман може призвести до отруєння!

• Розповідайте дітям про те, що користуватися засобами побутової хімії, косметикою, ліками потрібно лише за прямим призначенням і під наглядом дорослого.

• Розповідайте дітям про негативні наслідки прийому (навіть разового) наркотичних речовин та алкоголю для дитячого організму.

Читайте також, як полтавці відзначили День захисту дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#здоров'я #діти #ліки
Останні новини
ТОП новини
«Про цю «пам’ятку» знають навіть у США»: коли з подвір’я пенсіонерки у Полтаві вдруге приберуть «гору» сміття, яку видно з Білої Альтанки
«Брав» Берлін, «отримав» Полтаву»: що чекає на радянській танк, який колись "пригнав" в Полтаву "кремлівський інструктор"
У Полтаві пропонують щоранку на екрані біля колишнього кінотеатру Котляревського транслювати фотографії загиблих захисників із міста та області
Полтава під зливовим дощем попрощалася із загиблими захисниками України Юліаном Матвійчуком та В’ячеславом Родіоновим (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...