Міський голова Полтави лишився без першого заступника і без коаліції (ВІДЕО)

П'ятнадцята сесія Полтавської міської ради, яка відбувається 24 травня, серйозно впливає на розподіл сил у раді. І змінює поведінку усіх ключових гравців, у тому числі - самого Олександра Мамая.

Першою тріщиною стає голосування за звільнення першого заступника міського голови Михайла Шевченка. Проект рішення, який пропонує внести на розгляд "свободівець" Юліан Матвійчук, підтримують більшість депутатів - 27, у тому числі - сам Олександр Мамай. Подібне голосування не подобається Андрію Матковському та решті фракції "Солідарності" (а Михайла Шевченка називають саме їхньою креатурою) і вісім депутатів президентської партії залишають залу засідань.

Міський голова Полтави лишився без першого заступника і без коаліції (ВІДЕО), фото-1

Втім, і без них залишається 34 депутати. Більшість з них таки підтримують пропозицію міського голови і голосують "за" 18 питання - розміщення багатоповерхівки на вулиці Пилипа Орлика. До цього Олександр Мамай кілька разів ставив питання на голосування, але воно не набирало потрібної кількості голосів. Цього разу "за" голосують 22 депутати і рішення приймають.

Міський голова Полтави лишився без першого заступника і без коаліції (ВІДЕО), фото-2

Варто зауважити, що голосування відбувається після наради Олександра Мамая із головами фракцій. На майбутнє міський голова публічно обіцяє проводити такі наради регулярно - за 10-15 днів до проведення сесії. Із результативного голосування можна зробити висновок, що цього разу Мамай знайшов підхід до партій, які утворюють опозицію у раді. Як то буде надалі?

Позиція Мамая щодо пошуку нових "друзів" та намагання налагодити контакт із усіма - зрозуміла. Адже втративши (можливо, тимчасово) підтримку фракції "Солідарності", міський голова може у майбутньому зіткнутися із нестачею голосів для прийняття рішень. Тому домовлятися тепер потрібно із усіма. І тут вже виникають цікаві питання - чи вдасться Олександру Мамаю після зміни розподілу сил знайти настільки спокусливі пропозиції, щоб заручитися на постійній основі підтримкою різних за поглядами та світоглядом фракцій, того ж "Рідного міста", "Свободи", "Батьківщини",  "Самопомочі" чи "СДП"? Стежимо далі - схоже, у найближчій час міську раду очікують серйозні зміни.

мамайолександр коаліція переформатування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі