• Головна
  • Полтавців хвилює захист від вандалів ще однієї дошки Симону Петлюрі
11:30, 23 травня 2018 р.

Полтавців хвилює захист від вандалів ще однієї дошки Симону Петлюрі

Полтавців хвилює захист від вандалів ще однієї дошки Симону Петлюрі, фото-1

Вчора в Полтаві відкрили ще одну меморіальну дошку, цього разу – Симону Петлюрі. Її розмістили на місці колишнього зруйнованого будинку, де проживав лідер Української революції, по вулиці Симона Петлюри 7/22.

Полтавців хвилює захист від вандалів ще однієї дошки Симону Петлюрі, фото-2

Поглянути на небуденну для міста подію зібралося чимало полтавців, яких в першу чергу цікавило збереження дошки від атак вандалів. На цим питанням вже стала задумуватися і міська влада. Як повідомив депутат міськради Юліан Матвійчук, зруйновану дошку Симона Петлюри на фасаді Аграрної академії відновлюватимуть за кошти міста.

Голова Полтавського обласного об’єднання «Просвіта» Микола Кульчицький розповів, що Симон Петлюра був Президентом України після М.Грушевського, до кінця своїх днів воював проти трьох тогочасних ворогів – більшовиків, поляків та білогвардійців. В еміграції створив урядові установи і через свою патріотичну позицію був убитий агентом Кремля у Парижі. Після його смерті більшовики стали поширювати про нього неправдиві свідчення, щоб його скомпрометувати та знищити українську націю.

За традицією, дошку освятили і згуртовано виконали біля неї Гімн-Славень України.

Полтавців хвилює захист від вандалів ще однієї дошки Симону Петлюрі, фото-3

Встановлення дошки є лише першим кроком до вшанування відомого полтавця. Наступним стане присвячений родині Симона Васильовича музей, який розмістять по вулиці Патріарха Мстислава.

Полтавців хвилює захист від вандалів ще однієї дошки Симону Петлюрі, фото-4

Юлія Самозвон.

Читайте також, як сестри Тельнюк зачарували своїм співом полтавців

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Меморіальнадошка #СимонПетлюра #Полтава
Останні новини
ТОП новини
«Про цю «пам’ятку» знають навіть у США»: коли з подвір’я пенсіонерки у Полтаві вдруге приберуть «гору» сміття, яку видно з Білої Альтанки
«Брав» Берлін, «отримав» Полтаву»: що чекає на радянській танк, який колись "пригнав" в Полтаву "кремлівський інструктор"
У Полтаві пропонують щоранку на екрані біля колишнього кінотеатру Котляревського транслювати фотографії загиблих захисників із міста та області
Полтава під зливовим дощем попрощалася із загиблими захисниками України Юліаном Матвійчуком та В’ячеславом Родіоновим (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...