• Головна
  • Полтавські нардепи проголосували за згоду на трансплантацію органів
07:35, 19 травня 2018 р.

Полтавські нардепи проголосували за згоду на трансплантацію органів

17 травня Верховна Рада України проголосувала законопроект №2386а-1 . Цим законом внесуть зміни до порядку проведення трансплантації органів.

Тепер взяти органи для трансплантації після смерті людини можуть тільки у разі її письмової прижиттєвої згоди. Раніше згоду на донорство органів могли підписати родичі померлого.

«За» законопроект проголосували 255 депутатів. Серед них – чотири народні депутати із Полтавської області – Юрій Бублик, Костянтин Іщейкін, Олег Кулініч та Андрій Река. Сергій Каплін, Руслан Богдан, Юрій Шаповалов – не голосували за законопроект, Костянтин Жеваго традиційно був відсутнім у Верховній Раді.

Полтавські нардепи проголосували за згоду на трансплантацію органів, фото-1

Що саме змінить прийняття законопроекту? До 1 жовтня цього року має бути створена Єдина державна інформаційна система трансплантації: для збору, реєстрації, а також здійснення об’єктивного і неупередженого розподілу анатомічних матеріалів.

Відповідно до законопроекту, громадяни зможуть написати заяву як про надання дозволу, так і про ненадання дозволу на посмертне донорство. Усі заяви будуть розміщені у спеціальному реєстрі Єдиної інформаційної системи трансплантації.

Читайте також про полтавців, які стали жертвами примусового донорства.

Володимир Паршевлюк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#донорство #трансплантація #закон #ВР
Оголошення
live comments feed...