У Полтаві Віктор Чумак розповів – як і чому хоче стати Президентом України?

18 травня до Полтави приїздить Віктор Чумак, народний депутат України. Презентує громадський рух «Хвиля». І повідомляє про свій намір брати участь у виборах у якості кандидата в Президенти України.

«Хвиля» - не партія. Поки що

На початку зустрічі із полтавськими журналістами Віктор Чумак розповідає історію створення громадянського руху «Хвиля». Уточнює, що це – не політична партія. Робити нову партію не захотіли, аби не створювати іще одного конкурента існуючим демократичним силам. Завдання «Хвилі» поставили амбітне – об’єднання вже існуючих сил, які бажають якісних змін у країні.

Втім, у майбутньому Віктор Чумак все ж таки бачить за необхідне створення однієї потужної політичної сили, яка вже ставитиме собі на меті – і, головне, виконуватиме конкретні політичні цілі.

Що робити із олігархічною клептократією і монополіями?

Про головні проблеми сучасної України Віктор Чумак висловлюється коротко. Зрештою, нічого нового політик не говорить. Повідомляє, що головна біда сучасної країни – олігархічна клептократія.

-Ми ні дня не жили у демократії, ми ні дня не жили при республіці. Ми якраз жили при клептократичній олігархїї, яка не дає нікому розвиватися!

Також говорить про те, що сучасний парламент працює на шкоду суспільству.

-Він приймає закони, які не виконуються! Закон який не виконується, шкідливіший, ніж поганий закон, або той, який не приймається!

Зрештою, підводить до того, що потрібно боротися із монополіями: монополіями в економіці, монополіями у політиці, монополіями у ЗМІ.

І пропонує дуже простий рецепт боротьби із монополіями та олігархією.

-Як боротися із нею?. Треба, щоб запрацював Антимонопольний комітет, змусити виконувати антимонопольне законодавство. І таким чином подрібнити монополії.

Як українське суспільство одного кандидата обере?

Далі Віктор Чумак констатує, що змінити систему можна лише політичним шляхом. Тобто привести своїх людей до парламенту. І визнає, що буде обов’язково створювати партію, але коли прийде час і буде запит на таку силу у суспільства. Тому що, за переконанням нардепа, партія має йти не просто у політику, а обов’язково – у владу.

-Якщо ти йдеш у політику, ти зобов’язаний іти у владу!

Оскільки першими за черговістю будуть вибори Президента, то нардеп бачить у них шанс почати процес перезавантаження системи. І щоб почати цей процес Віктор Чумак… готовий йти на вибори. Як кандидат у Президенти. А громадський рух «Хвиля» яка платформою, яка обєднає інші сили та кандидатів.

-На перший тур має бути один кандидат від демократичних сил. При цьому не самі кандидати визначатимуть – хто з них, зрештою, йтиме. Це визначить суспільство. І йти повинен той, хто на той час матиме найбільший рейтинг.

При цьому зареєструватися як кандидати мають два-три представники демократичної опозиції. Інакше існує загроза політичної або й фізичної розправи над єдиним кандидатом. А вже у завершальній фазі – перед першим туром – інші мають знятися на користь одного.

Зеленський та Вакарчук у президенти не йтимуть?

При цьому Віктор Чумак уточнює, що орієнтується на електорат, у якого є запит на іншого політика, іншу політичну силу, відмінну від тих, що зараз присутні в українському політикумі. Сам нардеп зазначає, що зараз цей запит підтверджується високими рейтингами Володимира Зеленського та Святослава Вакарчука. Але ані артист, ані співак на вибори зрештою, не підуть – переконаний Віктор Чумак – і об’єднаному кандидату від демократичних сил потрібно буде посісти цю нішу, щоб перемогти умовного Порошенка чи умовну Тимошенко.

Із такими сентенціями приїхав до Полтави Віктор Чумак. Він повідомив також про створення у місті осередку «Хвилі», який очолить Сергій Клочков. Раніше Клочков очолював міський осередок «Батьківщини», пізніше повідомляв у ЗМІ, що входить до ініціативної групи Руху нових сил Саакашвілі.

Нагадуємо, соціологи вже визначили лідерів майбутньої виборчої кампанії України.

Володимир Паршевлюк

чумаквіктор президентукраїни вибори
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі