Як гарячі пиріжки полтавці купляють медикаменти, які нічого не лікують

У Міністерстві охорони здоров’я б’ють на сполох та оприлюднюють свої останні дослідження. Згідно з ними, українці щороку витрачають мільярди гривень на ліки з недоведеним терапевтичним ефектом.

Як гарячі пиріжки полтавці купляють медикаменти, які нічого не лікують, фото-1

Також, кожен другий пацієнт відмовляється від призначеного лікування через брак коштів або відкладає його на невизначений термін. Близько 50% всіх ліків, які можна знайти в міській мережі аптек нічого не лікують, тому це свого роду «гроші на вітер». Зробили вчора у МОЗі й моніторинг реклами лікарських засобів на центральних телеканалах. Моніторили чотири години й дійшли висновку, що з 45-ти прорекламованих лікарських засобів, два взагалі є лише біологічно активними добавками. А ще 6 – заборонені до реклами.

Як гарячі пиріжки полтавці купляють медикаменти, які нічого не лікують, фото-2

За статистикою, 69 % хворих в Україні займаються самолікуванням, а у 2017 році українці спожили понад 1,2 млрд упаковок. Ринок ліків загалом експерти оцінюють у70 мільярдів гривень. Що цікаво, в країнах ЄС заборонена реклама низки препаратів. Зокрема, незареєстрованих ліків, рецептурних тапсихотропних інаркотичних, від хронічного безсоння, ліки для лікування туберкульозу, онкології, венеричних захворювань. В Україні вимоги ще суворіші, бо в нас не можна рекламувати ліки проти ожиріння, імпотенції, інфекційних хвороб, СНІДу, лікування вагітних та дітей до 14 років. Чимало ліків викликають звикання, тому їх реклама також заборонена Українським законодавством.

Підготувала Юлія Самозвон.

Читайте також, скільки вакцини проти кору отримає Полтавщина

медикаменти лікування терапія Полтава
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі