• Головна
  • Полтавські художники вшанували пам'ять жертв СНІДу оригінальною виставкою
15:30, 16 травня 2018 р.

Полтавські художники вшанували пам'ять жертв СНІДу оригінальною виставкою

Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу відзначають щорічно третьої неділі травня. Цьогоріч жалобні та благодійні заходи відбудуться 20 травня. До акції приєдналися і полтавські митці. У художньому салоні триває виставка під назвою «Колір крові – вогонь, любов і життя». У роботах, що представлені в експозиції , переважають червоні та багряні фарби.

Ця кольорова гама обрана не випадково. «На різних історичних етапах у людства завжди був своєрідний півсвідомий страх перед кров'ю, а отже – перед смертю. Саме звідси – і агресія щодо людей, які є носіями ВІЛ. Тож червоний колір у цьому контексті є своєрідним відображенням цих страхів. Художники поставили мету показати цей страх, витягти його на загал і замінити негатив на позитиві емоції», - розповів співорганізатор виставки Євген Аничин.

За його словами, головна мета виставки – додати власну крупицю у справу подолання нетерпимості, що існує в суспільстві щодо хворих на ВІЛ-СНІД, наркоманію тощо.

Учасники виставки - відомі у Полтаві художники Руслана Аничина, Григорій Волков, Анатолій Лавренко, Галина Рідна. Вони учасники творчого об'єднання «Арт місія», що діє у складі ГО «Клуб Квітень». До них приєдналися також Олег Мінгальов та Тетяна Шуляк.

Полтавські художники вшанували пам'ять жертв СНІДу оригінальною виставкою, фото-1

Це вже не перший захід полтавських митців на дану тематику. В 2013 році дванадцять художників теж влаштували виставку і провели аукціон, на якому зібрали понад дві тисячі доларів, що їх потратили на потреби ВІЛ інфікованих дітей. Нинішня експозиція візьме участь у конференції, що відбудеться у вересні в Одесі. Серед іншого там говоритимуть про шляхи подолання нетолерантного ставлення до певних соціальних груп.

«Я не могла не взяти участь у виставці, бо тема нетерпимості у нашому суспільстві стоїть дуже гостро. Про це треба говорити гучно вголос, адже кожен громадянин може на якомусь етапі життя стати ізгоєм, чи потрапити у ситуацію, коли його почнуть цькувати» - говорить художниця Руслана Аничина.

«Ці люди – поруч з нами. Вони є. Ми називаємо себе цивілізованими, а, тим часом, поводимося з хворими на СНІД чи наркоманію зовсім не цивілізовано» - каже художник Анатолій Лавренко.

Полтавські художники вшанували пам'ять жертв СНІДу оригінальною виставкою, фото-2

Переглянути виставку «Колір крові – вогонь, любов і життя» може кожен охочий у Полтавському Художньому салоні по вул. Соборності, 27. Триватиме вона до 20 травня.

Алла Широкова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виставка #картини #СНІД
Оголошення
live comments feed...