Мальовнича полтавська багатоповерхівка, збудована за найсучаснішими світовими стандартами, вже вітає перших мешканців

Сучасне житло для полтавців. Яким воно має бути? У Полтаві здали в експлуатацію монолітний будинок, який визнали кращою новобудовою останніх років. Він зведений в історичному центрі (вул. Стрітенська, 22) компанією СМНК. Як розповіли фахівці експертної ради, у яку увійшли провідні архітектори, висококваліфіковані фахівці-практики обласного центру та громадськість, будинок став прогресивним проривом у сфері місцевого житлового будівництва.

Перше монолітне житло в Полтаві. У чому його переваги?

«Монолітного житла в Полтаві раніше не будували, хоча Київ, наприклад,практикує подібне не перший рік поспіль, і саме ця технологія виграє на тлі іншого фонду, що зводять забудовники для помешкань людям, - відзначив голова Спілки архітекторів Полтавщини Едуард Зубашич. - Цей будинок не можна навіть поки-що порівнювати з іншим житловим фондом Полтави. Із всього, що будується в обласному центрі, це перший житловий будинок, який відповідає критеріям сьогодення. По-перше – це вільне планування. По-друге, як би не було дивно, але монолітне житлове будівництво сьогодні для Полтави вважається прогресивним. Вибачте, але, коли у нас будують деякі фірми із цегли 10-поверхівки і вважають прогресивним – це нонсенс. Цегла може ще використовуватися для малоповерхового будівництва, оскільки потребує додаткового утеплення, що часто й роблять. Коли вже йдуть висотні цегляні багатоповерхівки, ми далі бачимо, як вони потім починають яскравіти латковим утепленням. А це руйнує конструкції загалом і псує архітектуру. Будинок на Стрітенській, 22 – монолітний, з ефективними зовнішніми стінами. Він енергозберігаючий і не потребує жодних дій з удосконалення у цьому напрямку, як панельні бюджетні будинки, що будує, наприклад, Домобудівельний комбінат. А енергоносії нині дорогі і дешевшими не будуть. Стосовно оздоблення такий будинок теж перший. Зовнішній вигляд його дійсно вписався в історичну частину міста і не порушує архітектурну та естетичну складову. Близький будинок, який би відповідав таким критеріям, знаходиться на вулиці Соборності 52-54.

Хороший будинок біля пам’ятника Келіну на Першотравневому проспекті. Але нині справді немає з чим порівнювати. Наприклад, у будинку на Стрітенській відведені спеціальні місця для кондиціонерів тощо. Гарно виконаний благоустрій, коли здається у місті будинок, а поряд асфальт в ямах від комунікацій - це не добре. У даному випадку все добре виконано. Важливо також, хто замовник, оскільки головними потребами зараз є потреби побільше й подешевше, а в даному випадку цього сказати не можна - все красиво і правильно», - зазначив Зубашич.

З Карпатських вершин до Полтавських терен. В чому особливість будинку по вулиці Стрітенській?

Проектував об’єкт на Стрітенській,22 відомий полтавський архітектор Микола Карюк. Фахівець про свою роботу говорити не поспішає - відзначає заслуги підрядника: «Цей будинок побудований якісно, бо будував серйозний підрядник. Проект реалізований на 100%. Так буває не часто. Зазвичай замовник починає економити гроші і нічого доброго з цього не виходить». Водночас Микола Карюк стверджує, на стадії «зародження» будинок дався непросто – була низка проектів, суперечки, розбіжності думок – навіть наміри призупинити співпрацю взагалі.

«Ми робили ескізи - було декілька варіантів. Врешті решт замовнику не сподобалися фасади, і ми навіть дійшли до того, щоб це все призупинити. А потім я поїхав відпочивати до санаторію у Карпати, і мені там було нудно - робити нічого. Купив дитячий альбом для малювання і, сидячи на ліжку в санаторії, почав креслити. Як приїхав показав це замовнику. Він каже: «А це мені подобається!».

М.Карюк відзначає, що монолітний каркас - це свобода дій - можливості для вільного планування. Адже в квартирах є фіксовані лиш санвузли і кухня – все інше може змінюватися за бажанням мешканців.

Будинок у позитивній за енергетикою зеленій зоні міста

Археолог, історіограф, музейник Олександр Супруненко добре знає територію Полтави з її історією на поверхні, бо більшу частину життя бачить, що є під тією поверхнею – зробив низку археологічних досліджень і ряд відкриттів. Говорить, місце розташування будинку на Стрітенській, 22 – це досить давно обжита людиною територія. У часовому просторі може охоплювати останні 2700 років. Тут завжди було людно, ділянка без геопатогенних зон.

«Тобто, люди там завжди товклися – говорить Олександр Супруненко, - Це місце без помітних геопатогенних зон. Сама вулиця є історичною. Вона сформувалася наприкінці 17-го століття у передмісті Полтавської фортеці після завершення численних перебудов. У 18- му столітті вона обживалася. Там близько 70-ти будинків з’явилося в результаті (спочатку було 38). Поряд були торгові ряди (кілька десятків лавок). Далі вже були вільні площі - аж до сучасного «Сонячного парку», де проходив вал і рів сучасної Полтавської фортеці. На кутку цієї вулиці і колишньої Прорізної (нині Соборності) знаходилася Стрітенська церква, яка була однією з найкрасивіших дерев’яних церков на той час. Навкруги церкви був невеличкий міський цвинтар (нині це між сучасними будинком суду і будинком банку). Коли зводилася багатоповерхівка на Стрітенській, 22, ми дуже боялися, що на ту сторону теж буде продовжуватися це кладовище 18 століття. Але його там не було. Дослідили там кілька унікальних скіфських поховань».

За його інформацією не виявлено на цій території й жодних залишків якоїсь шкідливої промисловості чи то чогось іншого некорисного для здоров’я.

«Досить чисте затишне місце. Це не край плато, а середина мису Старополтавської гори - навіть основа її плато. Там немає явищ, пов’язаних із просіданням грунтів і не може бути теоретично, бо це вже масив плато. Там трохи нижчим є рівень грунтових вод. Стосовно самого будинку, він гарний, досить сонячний, сучасний, буде слугувати ще багатьом поколінням. Планування будинку дуже пристойне, я бачив як він зводився, це дійсно якісно», - доповнив О. Супруненко.

Читайте також, коли полтавські музеї працюватимуть безкоштовно

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов