«Ми мали б звітувати про досягнення. Але я відчуваю себе людиною, яка чинить спротив колосальному реваншу, що відбувається по всіх фронтах», - Р. Семенуха.

Про зняття депутатської недоторканності, недоліки пенсійної реформи, спір навколо ринку землі та важке протистояння олігархічній машині у владі говорив народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха на низці зустрічей, що днями мав у Полтаві.

Чому депутати не несуть юридичної відповідальності за сказане в залі Верховної Ради?

З таким питанням, цитуючи ст.. 80 Конституції України, звернувся до народного депутата мешканець Полтави. Він апелював до того, що після Майдану мало б багато чого змінитися, олігархи при владі повинні нести від повільність за слова та вчинки. І ця відповідальність повинна обмежуватися страхом перед судом. А українці ще й досі чекають, що знімуть (чи хоча б обмежать!) депутатську недоторканність.

«В цій ВР голосували близько 10-11 разів за зняття депутатської недоторканності. «Самопоміч» в повному обсязі за них голосувала. Двічі чи тричі було голосування за зміни до Конституції. «Самопоміч» голосувала. Скажу більше. Я і Т. Острікова є авторами законопроекту, який значно звужує депутатський імунітет. Роздутий не 80 статтею Конституції, а ще 4 законами України. Але для будь-яких змін треба 226 голосів. І навіть в будь-якому Парламенті, найрозвинутішої країни світу, на момент пленарних засідань депутат має імунітет. І не несе відповідальності за виступи та свої голосування. Так побудований цивілізований світ», - відповідь на те мав Р. Семенуха.

Окрім того, при згадці про ймовірні зміни у країні, що мали би гіпотетично початися після Революції Гідності, сказав, як людина «з середини»:

«Сьогодні ми маємо згортання навіть того невеличкого політичного процесу, що почався в Україні в 2014 році. Ми маємо все більш наростаючу репресивну машину держави по відношенню до бізнесу. І зараз, тут у Полтаві, ми мали б звітувати про досягнення. Але я відчуваю себе людиною, яка чинить спротив колосальному реваншу який відбувається по всіх фронтах. 3,5 роки в Парламенті ми намагаємося захистити ті сантиметри мікрозмін, які відбулися. Ця Верховна Рада беззаперечно справедливо критикована за бездіяльність. Але я вважаю, що ця ВР зробила три речі, позитивні: створення нового революційного антикорупційного законодавства: НАЗК, електронне декларування для чиновників усіх рівнів, НАБУ. Так, вся ця ланка є недієвою без Вищого Антикорупційного суду, але напевно цей законопроект стане лакмусовим папірцем щоб визначити, що буде з цією ВР загалом. Ще треба змінити виборче законодавство: перейти на вибори на пропорційній основі за відкритими партійними списками з регіональними округами. Ухвалення нового виборчого законодавства в першому читанні – це вже крок. І це друге досягнення. І третє позитивне: фінансова децентралізація» .

Бюджети міст та як на них вплинути

Після фінансової децентралізації бюджет міст зріс в 2-3 рази. Це факт. З цього можна зробити багато висновків і поставити питання до чинної влади на місцях: де раніше були ці гроші?

«Вони всі як в чорну діру йшли в Київ. Для прикладу, Харків. Нині 2 млрд. гривень йде на утримання зоопарку. Тобто кожна друга копійка бюджету розвитку Харкова йде на мавп, баранів, жирафів. Але бюджет розвитку Харкова до адміністративної реформи не мав і 1 млн. грн.. Децентралізація діє. Питання в іншому: кому ми дозволяємо розпоряджатися цими грошима? Сьогодні не марсіани обрали Мамая. Ви, полтавці. Так як і харків’яни обрали Кернеса. Сьогодні бюджет формується депутатами, і «Самопоміч», що у Харкові, що у Полтаві – в меншості. Тобто змінити щось з міськради - без шансів. Всі питання до активності громади», - каже Р. Семенуха.

Про дієві інструменти громадського впливу на розподіл бюджету міста та роботу міської влади нардеп розповідає на прикладах:

«Херсон: люди найняли фінансових аналітиків і довбають міську раду цифрами. У вас метр дороги коштує умовно 500 грн., а по всій Україні – 200. Чому? В Харківській області 70% постачання продуктів харчування у школи та лікарні залежить від однієї компанії. Звісно, вийти новому оператору на ринок – дуже складно. Але за рахунок прозорості закупок це призвело до значного зниження вартості послуг оператора. Громада не має бути байдужою».

Земельна реформа та можливості, що вона дає українцям

Полтавщина – область з розвиненим аграрним сектором. Бути успішними у галузі дозволяють якісні природні фактори: чорноземи, клімат. У нас працюють безліч фермерських господарств, часто дрібні агропідприємтва консолідують великі агрохолдинги. Тому природно, що на зустрічі з Р. Семенухою полтавці питали про важливі для них нюанси земельної реформи та можливе відкриття ринку продажу землі.

«У мене є два паї, сільськогосподарського призначення. Люди прості не мають сили обробити землі. Але є у селі фермери, що підтягують під себе землю, виснажують її соняшником, кукурудзою (тим, що приносить швидкі прибутки). При цьому фермери сидять на дотаціях, їздять на джипах і платять мізер селянам за користування наділами. Я «за» ринок землі, але як зробити продаж так, щоб це було справді на користь сільським людям?», - питав Олександр Шацький.

На що почув таку відповідь:

«По ринку землі законопроекту, який би консолідував 226 голосів у Верховній Раді, немає. Я вам скажу більше й відверто: у «Самопомочі» є різні думки на цю тему. Моя особиста думка: я категоричний прихильник ринку землі. Люди, які кричать зараз у Парламенті: «Не допустимо продажу землі, у нас останнє забирають» - саме ті люди, які на землі наживаються. Більше того, дійшло до того, що фермери з 200-300-700 га землі більше проти, ніж за. Кажуть: «Ми не готові. Не при цій владі».

Якщо коротко: ринок землі має бути. Першим етапом повинна стати продаж значної частки державних земель. Але на першому етапі категорично не можна чіпати власність людей, паї. А от землі академій, Міноборони, держрезерву – потенційно мають з’явитися на ринку. Що дасть поетапний продаж землі?

1. Законодавчу базу, а також можливість отримати помилки, виправити їх, сформувати справедливу й адекватну ціну

2. 5 млн. пайщиків після першого етапу продажу отримають можливість підняти на 20-30% орендну плату за пай.

Хто має бути допущений до ринку української землі? Фізичні і юридичні особи без іноземного громадянства.

Пенсійна реформа, та ті, кому «солідарка» не світить

З працівниками Полтавського автоагрегатного заводу Р. Семенуха говорив в тому числі й на тему пенсійної реформи.

«Там вже багато людей, котрі добре бачать проблеми пенсійного забезпечення. Вони розуміють і те, що жодна реформа В. Гройсмана не працює. Ми пояснювали людям, якою бачить «Самопоміч» альтернативну модель пенсійного забезпечення».

«Об’єднання «Самопоміч» лобіює у Парламенті впровадження другого й третього накопичувального рівня пенсійного забезпечення. Для цього треба провести реальний, а не фіктивний перепис населення, щоб знати точно, скільки у нас в країні пенсіонерів. Сьогодні існує чимало зловживань із так званим «пенсійним туризмом» з окупованих територій.

Кому й для чого потрібна накопичувальна пенсійна система?

Впровадження другого накопичувального рівня потрібне, щоб у людей, яким сьогодні 35 - 45 років, з’явилася хоч якась перспектива на старість. Але 27 років у нас урядовці говорять про те, що «ми до цього не готові», або ж створюють видимість реформ, йдучи шляхом перерозподілу: в одних забрати, іншим – трішечки додати.

«Якщо ми під реформою розуміємо зміну філософії адміністрування, і ставимо перед собою мету покращення добробуту пенсіонерів, отримувачів медичних послуг, користувачів освітніх послуг, то жодних реформ не відбулося. Пенсійна реформа зведена до скасування коефіцієнта оцінки одного року страхового стажу в 1,35 – тепер він складає лише один відсоток. Це не реформа. Потрібне термінове запровадження накопичувального рівня. Тут може бути місце для дискусії: за рахунок кого мають здійснюватися відрахування - роботодавця чи працівника. А ще – де краще ці кошти розміщувати: в державному банку, в приватному секторі – де надійніше. Куди їх вкладати, в які проекти, під які відсотки. Дискувати ж про те, чи варто впроваджувати накопичувальну систему – вже пізно, бо тут два виходи: або люди мого покоління не матимуть пенсії, або фіскальний розрив покриватиметься за рахунок збільшення ставок податків» , - пояснює Р. Семенуха.

Ольга Гладченко

фото - Ірина Мягкова

РоманСеменуха пенсійнареформа ринокземлі економіка корупція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
38 переглядів в лютому
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Сьогодні, 15-го лютого, у спорткомплексі Головного управління Національної поліції у Полтавській області завершився футзальний турнір серед структурних підрозділів поліції "Кубок начальника ГУНП в Полтавській області 2019". У турнірі взяли участь 10 команд. У підсумку золото чемпіонату отримала команда слідчого управління ГУНП, на другій сходинці – команда управління кадрового забезпечення, третє місце – у збірної вибухотехнічного відділу.   Про це повідом...
Суспільство
Депутати обласної ради прийняли звернення до релігійних православних громад Полтавщини щодо подолання розколу в українському православ’ї та приєднання до Православної Церкви України. «Створення єдиної помісної православної церкви, забезпечення духовної незалежності країни, є необхідною передумовою для збереження української державності. Особливо це важливо сьогодні, коли наша країна вимушена протистояти агресивному «руському міру». – говориться у Зверненні...
Пригоди
Пожежа сталася 14-го лютого близько 12:40 у Шевченківському районі Полтави. Загорівся гараж на вулиці 23 Вересня. На місце події за викликом прибули бійці ДСНС. Вони до 13:00 локалізували пожежу, а о 13:08 – загасили. Вогонь встиг знищити старе майно, пошкодити зарядний пристрій для акумулятора та оздоблення стін та стелі на площі 1 квадратний метр. Від спалення врятували гараж та автомобіль Ford Fiesta, який зберігався у ньому. Про це повідомили у ГУ ДСНС...
Культура
Театри Полтавський театр ляльок 16 лютого, 11:00 «Бабусині пригоди», вистава для дітей від 3 до 12 років. 17 лютого 11:00 «Пригоди Буратіно, або золотий ключик» Полтавський академічний музично драматичний театр імені Гоголя 16 лютого 12:00 «Буратіно», мюзикл 16 лютого, 18:00 « Кайдашева сім*я» 17 лютого 12:00 «Пригоди Маші та Віті» 17 лютого 18:00 « За двома зайцями» МБК 17 лютого, 19:00 « Стенд ап шоу» Нічне життя 16 лютого 22:00 « Вілла крокоділа»  «Дис...
Кримінал
Прокуратура Полтавської області повідомляє про взяття під варту 27-річного жителя Решетилівського району. Його звинувачують у тому, що перебуваючи вдома, чоловік розбещував свою 4-річну доньку. Органи прокуратури повідомили затриманому про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 2 статті 156 Кримінального кодексу України «Вчинення розпусних дій по відношенню до малолітньої дитини близьким родичем». За клопотанням прокуратури суд обрав п...
Пригоди
Сьогодні, 15-го лютого, на автошляху Кременчук – Хорол у Глобинському районі зіткнулися вантажівка «DAF» та мікроавтобус «Volkswagen Transporter». Внаслідок аварії водій мікроавтобусу, 32-річний мешканець Кременчуцького району, загинув на місці аварії. Про це повідомляють у поліції Полтавської області. Раніше у Полтаві зіткнулися легковик та мікроавтобус.
Кримінал
Поліція Полтави сьогодні, 15-го лютого, прозвітувалася про роботу у 2018-му році. Із журналістами поспілкувалися начальник Полтавського відділу поліції Олександр Терела, начальник відділення поліції №1 (Київського району) Сергій Махно, начальника відділення №2 (Подільського району) Олександр Кравченко. За рік у місті та Полтавському районі скоїли 6485 правопорушень, 1878 з яких були тяжкими та особливо тяжкими. При цьому у 2114 провадженнях поліцейські вст...
Суспільство
У Полтавській міській раді 15-го лютого відбулося засідання регламентної комісії під головуваванням Сергія Луценка. Одним із перших питань члени комісії розглянули додаткових коштів на програму "Безпечне місто". Заступник голови міського голови Олексій Чепурко пояснив, що на завершення програми у 2019-му році потрібно 2,5 мільйони гривень. - Минулого року підрядна організація виконала роботи, але управління ЖКГ, технагляд не прийняв цей варіант відеокамер,...
Спорт
Мы продолжаем цикл статей, посвященных здоровому образу жизни.  Несомненно, эта тема волнует каждого человека, ведь крепкое здоровье – это основа всего. Стать здоровее, раскрыть  секреты долголетия и красоты нам поможет Сергей Бриж.  Сергей - дипломированный специалист в области физического воспитания и спорта. Лицензированный тренер по футболу, чемпион Полтавской области по футболу среди юниоров, чемпион Украины по футболу среди юниоров. Кроме того, Серге...