«Ми мали б звітувати про досягнення. Але я відчуваю себе людиною, яка чинить спротив колосальному реваншу, що відбувається по всіх фронтах», - Р. Семенуха.

Про зняття депутатської недоторканності, недоліки пенсійної реформи, спір навколо ринку землі та важке протистояння олігархічній машині у владі говорив народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха на низці зустрічей, що днями мав у Полтаві.

Чому депутати не несуть юридичної відповідальності за сказане в залі Верховної Ради?

З таким питанням, цитуючи ст.. 80 Конституції України, звернувся до народного депутата мешканець Полтави. Він апелював до того, що після Майдану мало б багато чого змінитися, олігархи при владі повинні нести від повільність за слова та вчинки. І ця відповідальність повинна обмежуватися страхом перед судом. А українці ще й досі чекають, що знімуть (чи хоча б обмежать!) депутатську недоторканність.

«В цій ВР голосували близько 10-11 разів за зняття депутатської недоторканності. «Самопоміч» в повному обсязі за них голосувала. Двічі чи тричі було голосування за зміни до Конституції. «Самопоміч» голосувала. Скажу більше. Я і Т. Острікова є авторами законопроекту, який значно звужує депутатський імунітет. Роздутий не 80 статтею Конституції, а ще 4 законами України. Але для будь-яких змін треба 226 голосів. І навіть в будь-якому Парламенті, найрозвинутішої країни світу, на момент пленарних засідань депутат має імунітет. І не несе відповідальності за виступи та свої голосування. Так побудований цивілізований світ», - відповідь на те мав Р. Семенуха.

Окрім того, при згадці про ймовірні зміни у країні, що мали би гіпотетично початися після Революції Гідності, сказав, як людина «з середини»:

«Сьогодні ми маємо згортання навіть того невеличкого політичного процесу, що почався в Україні в 2014 році. Ми маємо все більш наростаючу репресивну машину держави по відношенню до бізнесу. І зараз, тут у Полтаві, ми мали б звітувати про досягнення. Але я відчуваю себе людиною, яка чинить спротив колосальному реваншу який відбувається по всіх фронтах. 3,5 роки в Парламенті ми намагаємося захистити ті сантиметри мікрозмін, які відбулися. Ця Верховна Рада беззаперечно справедливо критикована за бездіяльність. Але я вважаю, що ця ВР зробила три речі, позитивні: створення нового революційного антикорупційного законодавства: НАЗК, електронне декларування для чиновників усіх рівнів, НАБУ. Так, вся ця ланка є недієвою без Вищого Антикорупційного суду, але напевно цей законопроект стане лакмусовим папірцем щоб визначити, що буде з цією ВР загалом. Ще треба змінити виборче законодавство: перейти на вибори на пропорційній основі за відкритими партійними списками з регіональними округами. Ухвалення нового виборчого законодавства в першому читанні – це вже крок. І це друге досягнення. І третє позитивне: фінансова децентралізація» .

Бюджети міст та як на них вплинути

Після фінансової децентралізації бюджет міст зріс в 2-3 рази. Це факт. З цього можна зробити багато висновків і поставити питання до чинної влади на місцях: де раніше були ці гроші?

«Вони всі як в чорну діру йшли в Київ. Для прикладу, Харків. Нині 2 млрд. гривень йде на утримання зоопарку. Тобто кожна друга копійка бюджету розвитку Харкова йде на мавп, баранів, жирафів. Але бюджет розвитку Харкова до адміністративної реформи не мав і 1 млн. грн.. Децентралізація діє. Питання в іншому: кому ми дозволяємо розпоряджатися цими грошима? Сьогодні не марсіани обрали Мамая. Ви, полтавці. Так як і харків’яни обрали Кернеса. Сьогодні бюджет формується депутатами, і «Самопоміч», що у Харкові, що у Полтаві – в меншості. Тобто змінити щось з міськради - без шансів. Всі питання до активності громади», - каже Р. Семенуха.

Про дієві інструменти громадського впливу на розподіл бюджету міста та роботу міської влади нардеп розповідає на прикладах:

«Херсон: люди найняли фінансових аналітиків і довбають міську раду цифрами. У вас метр дороги коштує умовно 500 грн., а по всій Україні – 200. Чому? В Харківській області 70% постачання продуктів харчування у школи та лікарні залежить від однієї компанії. Звісно, вийти новому оператору на ринок – дуже складно. Але за рахунок прозорості закупок це призвело до значного зниження вартості послуг оператора. Громада не має бути байдужою».

Земельна реформа та можливості, що вона дає українцям

Полтавщина – область з розвиненим аграрним сектором. Бути успішними у галузі дозволяють якісні природні фактори: чорноземи, клімат. У нас працюють безліч фермерських господарств, часто дрібні агропідприємтва консолідують великі агрохолдинги. Тому природно, що на зустрічі з Р. Семенухою полтавці питали про важливі для них нюанси земельної реформи та можливе відкриття ринку продажу землі.

«У мене є два паї, сільськогосподарського призначення. Люди прості не мають сили обробити землі. Але є у селі фермери, що підтягують під себе землю, виснажують її соняшником, кукурудзою (тим, що приносить швидкі прибутки). При цьому фермери сидять на дотаціях, їздять на джипах і платять мізер селянам за користування наділами. Я «за» ринок землі, але як зробити продаж так, щоб це було справді на користь сільським людям?», - питав Олександр Шацький.

На що почув таку відповідь:

«По ринку землі законопроекту, який би консолідував 226 голосів у Верховній Раді, немає. Я вам скажу більше й відверто: у «Самопомочі» є різні думки на цю тему. Моя особиста думка: я категоричний прихильник ринку землі. Люди, які кричать зараз у Парламенті: «Не допустимо продажу землі, у нас останнє забирають» - саме ті люди, які на землі наживаються. Більше того, дійшло до того, що фермери з 200-300-700 га землі більше проти, ніж за. Кажуть: «Ми не готові. Не при цій владі».

Якщо коротко: ринок землі має бути. Першим етапом повинна стати продаж значної частки державних земель. Але на першому етапі категорично не можна чіпати власність людей, паї. А от землі академій, Міноборони, держрезерву – потенційно мають з’явитися на ринку. Що дасть поетапний продаж землі?

1. Законодавчу базу, а також можливість отримати помилки, виправити їх, сформувати справедливу й адекватну ціну

2. 5 млн. пайщиків після першого етапу продажу отримають можливість підняти на 20-30% орендну плату за пай.

Хто має бути допущений до ринку української землі? Фізичні і юридичні особи без іноземного громадянства.

Пенсійна реформа, та ті, кому «солідарка» не світить

З працівниками Полтавського автоагрегатного заводу Р. Семенуха говорив в тому числі й на тему пенсійної реформи.

«Там вже багато людей, котрі добре бачать проблеми пенсійного забезпечення. Вони розуміють і те, що жодна реформа В. Гройсмана не працює. Ми пояснювали людям, якою бачить «Самопоміч» альтернативну модель пенсійного забезпечення».

«Об’єднання «Самопоміч» лобіює у Парламенті впровадження другого й третього накопичувального рівня пенсійного забезпечення. Для цього треба провести реальний, а не фіктивний перепис населення, щоб знати точно, скільки у нас в країні пенсіонерів. Сьогодні існує чимало зловживань із так званим «пенсійним туризмом» з окупованих територій.

Кому й для чого потрібна накопичувальна пенсійна система?

Впровадження другого накопичувального рівня потрібне, щоб у людей, яким сьогодні 35 - 45 років, з’явилася хоч якась перспектива на старість. Але 27 років у нас урядовці говорять про те, що «ми до цього не готові», або ж створюють видимість реформ, йдучи шляхом перерозподілу: в одних забрати, іншим – трішечки додати.

«Якщо ми під реформою розуміємо зміну філософії адміністрування, і ставимо перед собою мету покращення добробуту пенсіонерів, отримувачів медичних послуг, користувачів освітніх послуг, то жодних реформ не відбулося. Пенсійна реформа зведена до скасування коефіцієнта оцінки одного року страхового стажу в 1,35 – тепер він складає лише один відсоток. Це не реформа. Потрібне термінове запровадження накопичувального рівня. Тут може бути місце для дискусії: за рахунок кого мають здійснюватися відрахування - роботодавця чи працівника. А ще – де краще ці кошти розміщувати: в державному банку, в приватному секторі – де надійніше. Куди їх вкладати, в які проекти, під які відсотки. Дискувати ж про те, чи варто впроваджувати накопичувальну систему – вже пізно, бо тут два виходи: або люди мого покоління не матимуть пенсії, або фіскальний розрив покриватиметься за рахунок збільшення ставок податків» , - пояснює Р. Семенуха.

Ольга Гладченко

фото - Ірина Мягкова

РоманСеменуха пенсійнареформа ринокземлі економіка корупція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Отже, вибори до Верховної ради відбулися. Про те, якими вони були на Полтавщині розповіли під час прес – конференції координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області Костянтин Донченко та речник Національної поліції Юрій Сулаєв. Загалом, системних порушень, які могли б вплинути на процес голосування зафіксовано не було. До такого підсумку прийшли обидва спікери. Кажуть, що «найгарячішими» були 148 округ та місто Кремен...
Культура
Про це на своїй сторінці фейсбук повідомила організаторка Олена Щербань. Вона пише: Програма фестивалю така: ПОЧАТОК о 8 ранку – закінчення о 20.00 Приготуємо і з’їмо 60 борщів! Відгуляємо 6 весіль! Враховуючи побажання гостей попередніх ЕтноФестивалів, вперше ДЕГУСТАЦІЯ оригінальних борщів із глиняних горщиків відбуватиметься УВЕСЬ ДЕНЬ! Але борщики будуть різними. Хто не встигне – той запізниться) 8ºº – 10 ºº – презентація-ДЕГУСТАЦІЯ 10 БОРЩІиків на сні...
Суспільство
18 серпня у селі Очеретувате Семенівського району відбудеться IІІ Всеукраїнський апі-ярмарок «Меди Межиріччя». Орієнтовний початок заходу о 9:00 год, офіційне відкриття о 14:00 год. Мета проведення апі-ярмарку – популяризація цілющих властивостей меду та іншої продукції бджільництва для організму людини, підтримка і сприяння розвитку бджільництва в Полтавській області та на території всієї України. У програмі заходу: виставка медової продукції, торгівля, в...
Суспільство
За результатами робочої наради щодо дорожньої інфраструктури, яка відбулася 19 липня, Президент Володимир Зеленський підписав указ щодо створення умов для розвитку та підвищення якості автомобільних доріг. Документ передбачає низку заходів, спрямованих на створення безпечних та комфортних умов для учасників дорожнього руху, розвиток мережі якісних доріг, формування сприятливих умов для бізнесу. Зокрема, до 1 січня 2020 року Кабінет Міністрів має забезпечит...
Суспільство
Центральна виборча комісія станом на 12 годину опрацювала 54.68% електронних протоколів окружних виборчих комісій по багатомандатному виборчому округу на дострокових виборах до Верховної Ради. Згідно з інформацією, партія “Слуга Народу” набирає 42.47%; “Опозиційна Платформа — За життя” — 12.92%; “Європейська Солідарність” — 8.60%; Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” — 8,02%; “Голос” — 6.36%. Інші партії не долають 5-відсотковий бар’єр. Що ж до Полтави,...
Суспільство
21 липня передчасно помер відомий художник, скульптор Микола Посполітак. Він був непересічним митцем - далеко за межами України відомі його роботи. Микола Посполітак був членом Національної спілки художників, лауреатом премії імені Ярошенка, учасником всеукраїнських та міжнародних форумів.  Прощатимуться з покійним сьогодні о 15 годині біля моргу першої міської лікарні. Про це повідомляють на офіційній фейсбук сторінці Полтавського художнього музею " Галер...
Суспільство
21 липня о 01:15 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу, що виникла в занедбаній нежитловій будівлі на пл. Павленківській в Київському районі м. Полтава. Вогнеборці, які прибули на виклик, встановили, що горить сміття на площі 5 кв. м. Пожежу було локалізовано о 01:38, а о 02:00 – ліквідовано. До гасіння залучалися 5 чоловік особового складу 2-ї Державної пожежно-рятувальної частини та 1 одиниця техніки. Причина пожежі встановлюється. Р...
Суспільство
Вчора у  Полтаві на ставку «Пушкарівський»  працівники КО «Рятувально-водолазна служба» Полтавської міської ради вилучили тіло громадянина З. 1989 року народження, мешканця Полтави. За попередніми даними, чоловік  під час рибної ловлі знепритомнів, упав у воду та потонув. Тіло загиблого для встановлення причини смерті направили до Полтавського обласного бюро СМЕ. Раніше ми розповіли На Полтавщині в один день втопилися чотири людини
Суспільство
Центральна виборча комісія станом на 09:50 22 липня опрацювала 46.22% електронних протоколів окружних виборчих комісій по багатомандатному виборчому округу на дострокових виборах до Верховної ради.  Згідно з інформацією ЦВК, партія “Слуга народу” набирає 42.35%; “Опозиційна Платформа — За Життя” — 12.80%; Європейська солідарність — 8.70%; Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” — 8.05%; "Голос" — 6.43%. По Полтаві голоси розподілилися наступним чином: у 144...
Новини по темі
«Одеса, як і інші 80% міст в Україні – сьогодні під владою криміналітету», – Садовий
У Полтаві з міської ради прибирають «команду Матковського»
"Самопоміч" ініціює усунення "команди Матковського" від керівництва Полтавою
У Полтаві фракція БПП вийшла із більшості у міській раді (ВІДЕО)
Касаційний суд відмовив Олександру Мамаю у поновлені на посаді мера Полтави
У Полтавській міській раді почалася сесія і нові протести проти забудови Артскладів (ФОТО)
«Наша країна окупована Росією!» - футболісти полтавської «Ворскли» підтримали грузинського одноклубника (ФОТО)
У Полтаві петиція за звільнення заступника мера набрала необхідну кількість голосів
Середній клас навіть у полтавському селі: «Українська стратегія Гройсмана» робить ставку на децентралізацію і добробут людей
Полтавці найбільше чекають від Зеленського зростання зарплат та пенсій