• Головна
  • Полтава отримає дефіцитні індійські сироватки та іммуноглобуліни
14:05, 9 травня 2018 р.

Полтава отримає дефіцитні індійські сироватки та іммуноглобуліни

У Міністерстві охорони здоровʼя затвердили розподіл по регіонам 130 тисяч тон імммуноглобулінів та антитоксинів, які Україна отримала від Індійського посольства. Усі ліки пройшли відповідну сертифікацію.

Полтава отримає дефіцитні індійські сироватки та іммуноглобуліни , фото-1

Нагадаю, що відповідні сироватки були відсутні в Україні з 2014 року.

Виробники не були зацікавлені у тому, щоб заходити на український ринок, а Міністерство охорони здоров’я, відповідно до закону, не може бути ініціатором реєстрації. На Полтавщину вони потрапляли єдиним шляхом - через гуманітарні вантажі. Проте, вже на початку цього року МОЗ включило ці сироватки до номенклатури закупівель. Таким чином, затверджено 11 номенклатур, зокрема ліки проти дифтерії, правця, сказу, малярії, укусу змій, правця та ботулізму. Поки-що невідомо, яку частину з цих ліків отримає саме Полтавщина.

Також державні закупівлі через міжнародні організації дозволяють заводити в Україну нові препарати без попереднього подання виробника на реєстрацію. Незареєстровані в Україні препарати, що пройшли міжнародну перевірку якості та сертифікацію, можуть подаватися на тендер, і, у випадку перемоги в тендері, реєструються в Україні за спрощеною процедурою.

Всього, на закупку іммуноглобулінів та вакцин у 2018 році закладено 40 мільйонів гривень.

Читайте також, які препарати стануть дефіцитними

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сироватки #Полтава #ліки
Оголошення
live comments feed...