• Головна
  • Чому полтавські підлітки мріють про водійське посвідчення та як можуть його отримати?
09:20, 9 травня 2018 р.
Надійне джерело

Чому полтавські підлітки мріють про водійське посвідчення та як можуть його отримати?

Чому полтавські підлітки мріють про водійське посвідчення та як можуть його отримати?

В 16 років можна отримати посвідчення водія категорії А, А1 (на керування мопедом, моторолером та мотоциклом), а от посвідчення водія категорії В (керування автомобілем) отримати держава дозволяє не раніше, аніж у 18. Як це зробити? Як обрати правильну й надійну автошколу? Як без грошей, вагань і страху здати теоретичну частину іспиту з ПДР і не послизнутися на практичній? І, головне: чим відрізняється реформована процедура отримання посвідчення від тієї, що була бар’єром на шляху українців до омріяної мобільності ще 10 років тому?

                                       Раніше і тепер

Ще 10 років тому гуляли Україною легенди про «права за сало» для дітей забезпечених батьків, про водійські посвідчення у подарунок коханкам, про хабарі, що вибудовувалася у ланцюжок від автошколи до урочистого отримання документа водія. У процесі реформування система стала прозорою і приводів для чорного гумору з кожним днем стає все менше. Нині посвідчення водія можна отримати виключно у сервісних центрах МВС.

Чому полтавські підлітки мріють про водійське посвідчення та як можуть його отримати?, фото-1

«Наш пріоритет– максимальна простота та зрозумілість,якісний сервіс, орієнтованість на клієнта, впровадження сучасних технологій. Щоб людина, котра до нас звернеться, могла отримати необхідні послуги за простим та зрозумілим алгоритмом або ж скористатися допомогою компетентного консультанта», - розповідає Вікторія Трощак, спеціаліст сектору персоналу та зв'язків з громадськістю РСЦ МВС в Полтавській області .

Власне, про доступність та алгоритми отримання водійського посвідчення говорила В. Трощак з учнями одинадцятих класів Полтавської ЗОШ №2.

               Алгоритм дій при отриманні посвідчення водія

1. Знайти автошколу (важливо обрати акредитований навчальний заклад, зважити кількість пропонованих теоретичних та практичних занять, повний перелік шкіл є на http://hsc.gov.ua/prava/ )

2. Пройти навчання в автошколі (для подачі документів знадобиться паспорт, ідентифікаційний код, медична довідка (форма 083/о), фото 3,5х4,5 см)

3. Скласти іспити в автошколі (отримати свідоцтво про закінчення навчального закладу)

4. Звернутися до сервісного центру МВС та скласти там іспит (передбачає теоретичну та практичну частини, цікаво те, що скласти іспити можна як українською, так і англійською мовами).

5. Отримати посвідчення водія

«Раніше запитання в тесті теоретичної частини були складні та заплутані. Сьогодні 2500 питань відкоригували під сучасні реалії та вилучили недоречні. Кожен, хто готується до іспиту з теорії має змогу потренуватися на онлайн-тренажері, в режимі реального екзамену, відповісти на 20 питань протягом 20 хвилин: 10 питань на знання правил дорожнього руху, 4 – з основ безпеки руху, 4 – по будові та експлуатації ТЗ, 2 – з надання першої медичної допомоги. Онлайн-тренажер доступний 24 години на добу 7 днів на тиждень» , - пояснює роботу сервісу старшокласникам В. Трощак.

Практична частина іспиту (що донедавна була поміж іншим підґрунтям для розквіту хабарництва) тепер також відкрита та підтверджена нововведенням: чек-листом (документом, де перераховані типові помилки, яких може припуститися водій та шкала оцінювання його навичок).

І тепер найцікавіше: посвідчення водія, за умови успішної здачі іспиту у сервісному центрі МВС, видається на 2 роки. Нові норми записані в постанові Кабміну №885 "Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами" від 10 листопада 2017 року.

Водій, що отримав посвідчення вперше, має певні обмеження і точно не має права порушувати ПДР. Якщо «протримається» 2 роки без суттєвих порушень (в постанові зазначено «не більше 2 адмінправопорушень»), матиме право змінити посвідчення водія на нове без додаткових іспитів. Нове буде дійсне протягом 30 років.

«Якщо ж водія-початківця позбавлять права керувати транспортним засобом, то посвідчення водія йому не повернуть: йому знову треба буде пройти медогляд та здати теоретичні та практичні екзамени в сервісному центрі МВС», - розкриває нюанси нормативного документу В. Трощак.

Чому полтавські підлітки мріють про водійське посвідчення та як можуть його отримати?, фото-2

До речі, саме ймовірні правопорушення водіїв-початківців викликали жваву дискусію серед старшокласників. По завершенню бесіди, учні 11-х класів поділилися власними висновками:

«Для сучасної жінки дуже важливо бути вільною, мобільною та не залежати ні від кого. Тому точно буду вчитися в автошколі та отримаю посвідчення водія в сервісному центрі МВС. Мрію бути за кермом Renault Duster і точно працюватиму над тим, щоб отримати постійне посвідчення, на 30 років, а не зупинитися на тимчасовому, що видають на два», - підсумовує почуте Карина.

«Сайт сервісного центру та відкритий і простий доступ до інформації онлайн – це круто! Я вже пробував керувати автомобілем, знаю правила, хочу спробувати пройти тренажер. Жаль, що саме водійське посвідчення на автомобіль можна отримати лише з 18 років» , - каже Дамір.

«Для мене власне авто – комфорт, рух і економія часу. В сучасному світі, де кожна хвилина на вагу золота, водійське посвідчення – це важливий інструмент для досягнення мети. Точно спробую пройти цей шлях та отримати» , - ділиться Ольга.

Отож, з високою вірогідністю скоро прізвища цих юнаків та дівчат побачать у списку тих, хто складає іспити на отримання посвідчення водія вперше.

Ольга Мороховьска

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сервісніцентриМВС #посвідченняводія #онлайн-тренажер #ПДР
Оголошення
live comments feed...