• Головна
  • Полтавські випускники згодні працювати в Україні за 1700 доларів на місяць
16:10, 7 травня 2018 р.

Полтавські випускники згодні працювати в Україні за 1700 доларів на місяць

Полтавські випускники згодні працювати в Україні за 1700 доларів на місяць, фото-1

Підходить до завершення черговий навчальний рік у Полтавських ВИШАХ. У пошуках роботи знову опиниться сотні студентів. І якщо раніше можна було говорить про небажання роботодавців брати молодь на роботу без досвіду, то останнім часом ситуація змінилася. Тепер сама молодь не хоче працювати на мінімальну заробітну плату і планує якщо не «втекти» за кордон, так хоча б «доторкнутися» до богемного європейського життя, де і заробітні плати на гідному рівні, і з соціальним забезпеченням все гаразд. Ми вирішити поцікавитися у самих полтавських студентів, скільки вони хочуть заробляти у рідному місті, чого їм не вистачає для забезпечення особистих потреб та як вони планують влаштовувати кар’єру. Тому, завітали у обідню перерву на гостину до Полтавського університету економіки і торгівлі.

«Більшість студентів зараз хочуть працювати в Україні. Деякі звісно, на певний час планують поїхати за кордон за додатковим досвідом, але потім все ж таки повернутися на рідну землю – говорить викладач китайськоїмови Анастасія Ігорівна. -  Достатньою заробітною платою за свою працю вважають суму від 7 тисяч гривень. Думаю, що якщо в людини в місті є своє житло, постійна роботі і хоч якась матеріальна підтримка, то на цю суму поки-що вижити можна. Проте, більшість моїх студентів житло знімають, тому, для них ця сума буде замалою. Чимало з них, як і я особисто, переїхали з Луганської області, тому в мене виникають сумніви, що вони захочуть залишитися в Полтаві. Бо в них немає тут власного житла. А заробітні плати, які пропонує наша держава, виключають всяку можливість його придбати. По закінченню навчання, думаю, що більшість випускників будуть повертатися додому».

Наставниця полтавської молоді запропонувала дещо нижчу суму, ніж мені озвучили самі студенти навчального закладу. Полтавські дівчата згодні сумлінно працювати, якщо отримуватимуть не менше 10-15 тисяч гривень у місяць.

«Після закінчення університету я планую отримувати за свою роботу хоча б 10 тисяч гривень, - говорить студентка Ані. - Дівчина народилася в Полтаві, хоча має кримсько-татарське коріння. - Наведу приклад з власного досвіду. Мій батько займався пиломатеріалами. Свого часу відкрив пилораму на Західній Україні, де вдосталь лісових ресурсів. Через деякий час відчув брак робочої сили, бо всі хто працював на пилорамі, виїхалиу Польщу або Чехію. Навіть непрофесійні працівники вирішили їхати на заробітки. Що вже говорити про фахівців.Думаю, вже зовсім скоро в Україні залишаться лише низько кваліфіковані працівники, яких влаштовує теперішній рівень заробітної плати. Хто відчуває в собі сили заробляти більше, хоче отримувати весь соціальних пакет, включно з лікуванням, вирушатиме за кордон. Бо поки-що цього наша країна датицього своїм молодим співробітникам не в змозі».

Розвиток глобалізаційних процесів в Україні не зупинити. Це стосується і Полтави. Місцеві роботодавців не знають чим заманити до себе перспективну молодь, в той час як та посилено «штудирує» іноземні мови. Не лише з надією гайнути за кордон, а й щоб влаштуватися в іноземну компанію. Де заробітні плати на порядок вище українських. Чоловіча половина моїх співрозмовників також була переконана, що українських роботодавців, які готові пристойно у матеріальному еквіваленті оцінити працю своїх працівників, можна перерахувати на пальцях. Втім, хлопців лякає не лише нестабільність, а й перспектива(нехай навіть примарна) бути відправленими до зони бойових дій, а також можливість позбутися бізнесу через рейдерів. Майбутню зарплату хочуть отримувати лише в доларах.

«Українські роботодавці не надають ні перспективи, ні мотивації тут залишатися. В нас є високооплачувані професії, але їх дуже мало. - говорить майбутній товарознавець Ярослав. - Коли полтавських офіціантне може заробити в день більше 10 доларів, то за кордоном - від 25 доларів, і це не рахуючи чайових. В Нашому університеті надається можливість поїхати аніматором в Туреччину. Там можна заробити за місяць 800 доларів. В нас за цю роботу вважається що добре платять, якщо отримаєш 400 доларів. І це за умови, що там працюєш в готелі і тобі оплачують проживання, харчування та розважальну програму. В нас ти маєш знімати житло сам і повинен при цьому вчасно приходити на роботу. Молодь відштовхує від України набагато більше нюансів, ніж може здаватися на перший погляд. Це загальний рівень життя, культури, інфраструктури, законодавства.Щоб з цим боротися і нормально жити заробітна плата повинні бути хоча б 1700- 1900 доларів в місяць. Взагалі ж, на мою думку, зарплати варто почати видавати в доларах. Звичайно, як національну валюту гривню треба зберегти, але тоді люди не будуть «хапатися за серце» коли долар в черговий раз підніметься в ціні. Ічим раніше Україна усвідомить, що час переходити на світову валюту, тим буде краще».

Як і більшість його друзів хлопець планує створити успішний власний бізнес і виїхати за кордон. Перспективи залишатися тут не бачить.

«Малому бізнесу немає можливості розвиватися на українських теренах, його постійно «притісняють». На Полтавщині багато аграріїв. Молодих, перспективних хлопців, які мають техніку і землю в користуванні. До них приходять «дядьки» - крупні бізнесмени і говорять: «Продавай все, бо інакше ми самі в тебе цей бізнес заберемо!». Погрожують розправою не лише психологічною, а й фізичною. Достовірно відомо, що будь який-прояв малого бізнесу, і це не лише в аграрній індустрії, «придушується» і «зрізується» на самому початку його розвитку. В плані економіки зараз ситуація схожа на початок 90-тих років, але це вже не той розбій, який був тоді. Зараз ситуація набагато складніша»

Додам трохи невтішної статистики.За даними анонімного опитування компанії HeadHunterв Україні, найпривабливішими для еміграції українці вважають країни Європи ( близько 63%), США або Канаду (42%) та Австралію (20%). Якщо раніше привабливою для еміграції країною вважалася навіть Росія, то зараз лише 10 % українців готові туди переїхати на постійне місце проживання. Більше 90% людей з вищою освітою мають чіткий намір емігрувати або розглядають перспективу влаштування за кордоном. Більшість молоді висловила бажання продовжити навчання в іноземних вищих навчальних закладах після здобуття українського диплому, бо вважає це найпростішим способом побудувати кар’єру.

Юлія Самозвон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#молодь #заробітки #Полтава
Оголошення
live comments feed...