• Головна
  • З початку року на Полтавщині захворіли на кір 240 людей. З них 160 – дорослих
09:31, 29 квітня 2018 р.

З початку року на Полтавщині захворіли на кір 240 людей. З них 160 – дорослих

Загалом же  в Україні у 2018 році зареєстровано вже  понад 10 тисяч випадків кору, внаслідок яких померло  8 людей. З них 6 дітей.  «Кір продовжує розповсюджуватися країною, і єдиний метод профілактики недуги – своєчасне щеплення» - розповіла сьогодні під час щотижневого брифінгу ДОЗ Полтавської ОДА головний позаштатний педіатр області Світлана Писаренко. 

З початку року на Полтавщині захворіли на кір 240 людей. З них 160 – дорослих, фото-1

Найбільша кількість хворих на кір зафіксована у Полтаві, Горішніх Плавнях Миргородському та Велико-Багачанському районах. Щотижня ситуацію моніторять медики, єдиний позитивний момент – діти не так часто заражаються, адже вони на 90% вакциновані. 

«До того, ж у правила вакцинації внесли деякі зміни. Скажімо, якщо раніше   декретовано визначеними  групами  були діти до 9 років, то тепер щеплення від кору роблять дітям до 18 років. На сьогодні щеплено однією дозою 82,8 %, двома – 90% дітей» - говорить Світлана Писаренко 

«За правилами, робити щеплення від кору потрібно двічі протягом життя. За встановленим графіком – у віці одного року та у 6 років. Масово  щеплювати від кору населення почали за часів Радянського Союзу у 1968 році. Тільки у 1986 му році  до календаря внесли обов'язкове друге щеплення. Отже, якщо ви народилися раніше 1986 року, вірогідно,  маєте всього одне щеплення і потребуєте ревакцинації.  У випадку, коли записів та довідок про це не збереглося, можна зробити спеціальний аналіз.» - наголосила Світлана Писаренко. 

З початку року на Полтавщині захворіли на кір 240 людей. З них 160 – дорослих, фото-2

Захворіти на кір двічі не можливо. Випадки захворювання після щеплення трапляються, але лише тоді, коли вакцину  неправильно зберігали. 

Також Світлана Писаренко закликала полтавців вакцинуватися від дифтерії. Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря, який огляне вас і зробить ін'єкцію. Процедура безкоштовна – ліки були закуплені за рахунок держбюджету.     

  Алла Широкова

#Кір #хвороба #щеплення

Коментарі

Оголошення
live comments feed...