• Головна
  • Полтавців запросять здати кров
17:32, 11 жовтня 2012 р.

Полтавців запросять здати кров

17 жовтня 2012 року на Полтавській обласній станції переливання крові відбудеться акція «Даруйте кров — рятуйте життя» за участю студентів ВНДЗ України «Українська медична стоматологічна академія». Ініціаторами цієї акції стали студенти академії за підтримкою доктора медичних наук, професора, ректора академії В’ячеслава Ждана.

Як повідомив Володимир Рудіков, головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові, на сьогоднішній день донорська кров рятує життя хворих людей, наука до цього часу не знайшла заміни донорської крові. З кожним роком кількість донорів зменшується не тільки в Україні, але і в інших країнах. Це пов’язано з старінням населення, хвороби, новими модними тенденціями: татуажем, пірсінгом.

Без донорської крові втрачають сенс і новітні технології в переробці донорської крові: аферез (заготівля тромбоконцентрату) та плазмоферез. За рік в середньому в Полтавській області проводиться 26 тисяч донацій, заготовлюється близько 7 тисяч літрів донорської крові, в середньому 7,8 мл на одного жителя області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...