10:39, 24 квітня 2018 р.
У Полтаві відома фантастка розкрила секрет написання хорошої книги
Ім’я Наталії Щерби добре відоме, насамперед, юним читачам, адже пише вона фентезі для підлітків. Перший твір авторки – оповідання «На дні» побачило світ у 2005 році і одразу ж стало лауреатом поважного літературного конкурсу. Згодом з’явився перший роман, за ним ще один, які теж відзначені на літературних конкурсах на кшталт «Зоряного мосту» та «Єврокону». Відтоді ім’я Наталії ставало все більш відомим, її книги переклали на кілька мов. Цикл «Часодії», "Чароділ" та "Лунастри" буквально розмітають з полиць. У Полтаву письменниця завітала вперше. Провела кілька зустрічей – у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Гончара та у бібліотеці – філії номер чотири. Бібліотечні зали були переповнені вщент – на зустріч з Наталією Щербою завітали юні шанувальники з усіх куточків області.
«Завжди слухайте своє серце...»
«Я почала писати ще у школі, першим критиком була сестра, яка дуже суворо оцінювала мої тексти. Я видумувала історії про своїх однокласників та знайомих, мені подобалося, що створюю власні світи і наповнюю їх подіями», - пригадала Наталія Щерба. Втім, все-таки письменницею стала не одразу. Спершу вступила у серйозний ВНЗ - Київську академію легкої промисловості, де опанувала професію дизайнера. Кілька років поспіль Наталія була власницею власного модного ательє, однак, за її словами, постійно відчувала: це не її, хоча професія приносить гідний заробіток. Однак, серце потребує іншого. Асаме – писати. І не просто писати, а писати для підлітків. На її думку, це найцікавіша аудиторія, «коли закінчилося дитинство, але ще не почалося доросле життя».
Самодисципліна – головне для письменника
Наталія шукала свого видавця довгих п’ять років, власники видавництв не вірили у комерційний успіх дитячих творів. Але, зрештою, щасливий випадок привів її у видавничий дім «Школа», з яким вона нині плідно співпрацює.
«Мене надихають на письмо, як не дивно, цілком буденні речі. Я люблю Карпати, походи, зустрічі з друзями та ще безліч речей, начебто, звичайних, але необхідних для того, що б відчувати себе щасливою», - розповідає авторка.
Читачі цікавилися – як і коли пише свої повісті Наталія. Письменниця зізнається: переважно працює вночі, адже є хронічною « совою», саме в цю пору їй найкраще думається. « Без самодисципліни нічого робити у письменницькому середовищі» - наголошує авторка і додає: письменництво – найкрутіша професія, адже ти, по суті, «створювач світів».Наталія не звертає увагу на критиканів,натомість добре ставиться до конструктивної критики та цікавих зауважень, які бере до уваги.
Школярка Валерія Іващенко приїхала на зустріч разом з друзями з села Покровське Решетилівського району. «Мені подобаються книги Наталії Щерби, адже в її героях впізнаю своїх ровесників, прочитала всі книги і чекаю на нові» - говорить дівчинка.
НазарСлотвицький іОля Погоріланавчаються у 27-ій полтавській школі, теж палкі шанувальники книг Наталії Щерби. Назару вони близькі тому, що події відбуваються в Україні, і події фантастичні. Оля ж понад усе цінує динамічний сюжет та «живих» персонажів.
У фіналі зустрічіНаталія Щерба пообіцяла, що скоро один з її творів буде екранізовано, щоправда, не відкрила секрет – який саме.
Натомість, відкрила секрет написання вдалої книги: «Пишіть тільки про те, що цікаво вам самим, те, що йде від серця, а ще ваша історія обов’язково має бути цікавою!»
Алла Широкова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...