• Головна
  • Лікар-кардіохірург Борис Тодуров у Полтаві розповів про хворобу, яка несе загрозу національній безпеці
08:30, 24 квітня 2018 р.

Лікар-кардіохірург Борис Тодуров у Полтаві розповів про хворобу, яка несе загрозу національній безпеці

Співпраця лікарів Київського Інституту серця з полтавськими колегами триває вже кілька років. Вони постійно приїздять до Полтави, де проводять консультації для дорослих та дітей, які страждають на кардіологічні недуги. Цього разу візит теж був надзвичайно насиченим, адже директор Інституту серця, професор, Заслужений лікар України Борис Тодуров провів лекцію в УМСА, в ході якої розповів про найсучасніші методики лікування.

«Понад 60% смертей в Україні стаються внаслідок захворювань серця. Це вдвічі більше, ніж у Європі».

Таку невтішну статистику навів Борис Тодуров. Найрозповсюдженіша недуга – ішемічна хвороба серця. «Це величезна соціальна проблема для нашої країни, без перебільшення - загроза національній безпеці, адже щороку ми втрачаємо понад 400 тисяч громадян через проблеми серцево-судинних патологій», - сказав Борис Тодуров в інтерв’ю журналістам. На його переконання, держава якнайшвидше повинна реагувати на цю сумну статистику, адже ситуація буде тільки погіршуватися, якщо не почати вирішувати її комплексно на всіх рівнях.

Саме тому і здійснює команда Інституту серця візити у всі регіони України. До Полтави вони привезли своє обладнання, якого поки що наші лікарні не мають. Крім того, Борис Тодуров пообіцяв, що проведе навчання для полтавських медиків, які будуть працювати у новому кардіоцентрі.

Питання про трансплантацію серця актуальне, але поки що не відомо, коли воно буде вирішене

Це при тому, що трансплантації серця потребують понад тисяча українців щороку. Як відомо, трансплантація в Україні можлива тільки від родичів, отже, єдина надія – на закордонну операцію. Багато пацієнтів роблять її у Білорусі, де вона чимало коштує. Але в Україні такі хворі майже приречені. Борис Тодуров намагається зрушити питання з мертвої точки на законодавчому рівні, втім, поки що безрезультатно. «Ми розробили концепцію презумпції згоди, так, як це працює в Білорусі, однак, її відхили наші урядовці, тож, поки що розраховувати на зміни у найближчому майбутньому не варто», - зауважив Борис Тодуров

В результаті виїзних консультацій фахівці оглянули близько вісімдесяти дітей та дорослих. Як свідчить практика, близько третини оглянутих згодом стають пацієнтами Інституту серця.

Лікар-кардіохірург Борис Тодуров у Полтаві розповів про хворобу, яка несе загрозу національній безпеці, фото-1

Довідка: Бори́с Миха́йлович То́дуров — лікар-кардіохірург, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, член-кореспондент НАН України, директор Інституту серця, лауреат всеукраїнської премії «Гордість країни-2011» в номінації «Лікар року». За майже тридцять років практики виконав понад 5000 операцій. Тодуров написав понад 140 наукових праць та є автором кількох винаходів. Зробив успішну трансплантацію серця в Україні. 2002 року вперше в Україні зробив тромбектомію з нижньої вени в комплексі з нефректомією в умовах штучного кровообігу. У 2005 р. вперше в Україні захистив докторську дисертацію з хірургічного лікування тромбоемболії легеневої артерії. Тодуров протягом багатьох років проводить міжнародні благодійні акції в різних країнах світу заради порятунку дітей з вродженими вадами серця і заради підвищення престижу України на міжнародній арені.

Алла Широкова

#серце #хвороби #кардіохірургія

Коментарі

Оголошення
live comments feed...