• Головна
  • Полтавщина першою в Україні створює повноцінну мережу телемедицини
17:55, 21 квітня 2018 р.

Полтавщина першою в Україні створює повноцінну мережу телемедицини

Наприкінці минулого року Верховна Рада України ухвалила законопроект щодо підвищення доступності та  якості  медичного обслуговування у сільській місцевості . Йдеться, насамперед, про надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини. У цій галузі Полтавщина – лідер.

Перші спроби впровадити телемедичне електрокардіографічне обладнання  починали ще десятки років тому. Головний лікар Полтавського обласного клінічного кардіо диспансеру Костянтин Вакуленко розповів, що перші  кардіографи тоді важили 19 кілограмів, через кілька років медики  раділи вже 6-кілограмовому «малюкові».   Системно ж до питання підійшли у 2004 році. Відтоді постійно вдосконалювали та оновлювали мережу і здобували досвід використання електрокардіографічного обладнання. 

Полтавщина першою в Україні створює повноцінну мережу телемедицини, фото-1

У рамках реалізації в області субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг  хворим на гіпертонію в Полтавській області» Проекту Міжнародного банку реконструкцій та розвитку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей» Полтавський обласний клінічний кардіологічний диспансер отримав телемедичне обладнання для дистанційної  електрокардіографічної діагностики «Телекард» від виробника ТОВ « Компанія TREDEX» ( м.Харків).

Полтавщина першою в Україні створює повноцінну мережу телемедицини, фото-2

Обладнання призначене для оснащення 947 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та фельдшерсько - акушерських пунктів. Для створення телемедичних  центрів та кабінетів отримали 34 комплекти прийомних станцій. 

Керівник « Компанії TREDEX» Роман  Павлович розповів, що спочатку лікарів на місцях навчать користуватися обладнанням, один комплект якого коштує близько 25 тисяч гривень.

 «Переоцінити важливість технічної новації важко. Адже у кардіології діє так зване «золоте правило першої години», коли хворому потрібно терміново надати необхідну допомогу. Для цього треба поставити правильний діагноз. І ось тут телемедична техніка стає незамінним помічником, коли можна отримати дистанційну консультацію» - розповів Роман Павлович. 

Відтак, в області створять першу повноцінну в Україні обласну кардіологічну телемедичну мережу. До її складу увійдуть обласний клінічний кардіологічний диспансер, центральні районні лікарні та центри первинної медико-санітарної допомоги. 

                                                     Алла Широкова

#Телемидина #новинки #кардіологія #обстеження

Коментарі

Оголошення
live comments feed...