• Головна
  • Погляд душ на відстані серця. У Полтаві пройшла виставка картин відомого художника та його доньки
11:50, 21 квітня 2018 р.

Погляд душ на відстані серця. У Полтаві пройшла виставка картин відомого художника та його доньки

Погляд душ на відстані серця. У Полтаві пройшла виставка картин відомого художника та його доньки, фото-1

Вчора в Полтавському художньому музеї ім. М. Ярошенка пройшла персональна виставка художників Сергія Роя та його доньки Єлизавети «Погляди душі». Крім огляду неймовірних глибоких картин, присутні змогли вкотре переконатися,  наскільки вдалими бувають творчі тандеми, особливо якщо це члени однієї родини. Привітати митця з черговим успіхом прибули його рідні, добрі друзі та знайомі.


 На розсуд громадськості живописець виставив 56 своїх творів. Частина мистецького доробку майстра знаходиться в Полтавській художній галереї, частина в Хмельницькій художній галереї,  деякі роботи експонуються у Джексонвільському коледжі у Флориді (США).  Картини живописця є дуже яскравими за колористикою, проте їх важко назвати легкими у сприйнятті. Вони вимагають вдумливого та уважного огляду, мають філософський та релігійний підтекст. Художник говорить, що спочатку виставка планувалася як своєрідна ретроспектива, представляти по одній чи кілька картин за кожен рік роботи. Потім зрозумів, що це буде зайвим.

Погляд душ на відстані серця. У Полтаві пройшла виставка картин відомого художника та його доньки, фото-2
Експеримент і пошук супроводжують мене все життя, - додав під час свого виступу перед глядачами митець. - Створюючи певну роботу я не закладаю їй ціну. Мої роботи можуть бути комерційними, але не є такими, бо в цьому вся суть творчості. Ставити собі за мету не збагатитися матеріально, а збагачуватися духовно».  Окрім захоплення живописом С.Рой викладає в Національному університеті ім. Ю.Кондратюка.

 Не менш талановитою є і його донька Єлизавета, Втім, вона знайшла себе не в живописі, а в графіці, особливо анімалістичній. Її основними інструментами для створення шедеврів з тваринного світу стали туш, перо, олівець та кулькова ручка. Зупинятися на досягнутому не збирається, і вдало поєднує роботу художниці з навчаннням у Луганському університеті ім. Т.Г.Шевченка.

Погляд душ на відстані серця. У Полтаві пройшла виставка картин відомого художника та його доньки, фото-3Пройтися по мистецтву як по нотах допомогло відвідувачам виставки тріо молодих музикантів.

Юлія Самозвон.
Читайте також про творчий конкурс серед учнів ліцеїв та шкіл

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виставки #мистецтво #Полтава #живопис #графіка
Оголошення
live comments feed...