15:45, 20 квітня 2018 р.
На Полтавщині за допомогою Інтернету влаштовують дітей до садочків, записуються на прийом до лікаря та стежать за витратами тепла
Усе це можливе завдяки використанню системи «Smart-громада». Про її втілення у межах Полтавської області говорили під час зустрічі, яку організували та провели 20 квітня у Полтавській обласній раді.
Полтавська область стане Smart-регіоном
Головна ідея запровадження Smart-громад, або Smart-регіонів – це спрощення для громадян доступу до інформації, до найбільш затребуваних послуг. Щоб люди могли отримати це не виходячи з дому, не висиджуючи черги у коридорах, і запроваджують систему у Полтавській області.
На початку наради голова Полтавської ОДА Валерій Головко говорить про те, що Полтавщина – і зараз є одним із лідерів в Україні за проектами міжмуніципального співробітництва. Із 147 проектів які втілити в державі 57 прийшлося на Полтавську область.
-Запровадження Smart-порталу дасть нам іще більше можливостей. Потрібно відходити від радянського минулого – висиджування у чергах, очікування у коридорах, ходіння по кабінетах. Потрібно відповідати викликам часу і підвищувати не лише зручність та комфортність, але і якість влади, - говорить Валерій Головко, відкриваючи нараду.
Голова ОДА також відзначає, що вони досягли домовленості із головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким стосовно безальтернативності запровадження Smart-регіону на Полтавщині.
-Вибору у вас просто немає! – констатує Олександр Біленький, звертаючись до присутніх у залі керівників районів та ОТГ. – Ви або приймаєте правила гри, або… приймаєте правила гри. Я вважаю, що запровадження, приміром, електронної черги до дитячого садка актуальне і у Семенівці ,і у Великій Багачці, і у будь-якому районі області.
Електронні амбулаторні картки, запис до дитсадка по Інтернету, контроль безпеки за допомогою веб-камер.
Під час наради, яка триває понад три години, учасникам детально розповідають про переваги запровадження Smart-технологій. Спочатку – у теорії. А потім – і про реалізацію їх на практиці. Так, у Гадяцькому районі вже користуються електронними амбулаторними картами пацієнтів, а записатися на прийом до вузькопрофільного лікаря можна через Інтернет. Крім цього, Інтернетом відправляють рентген-знімки і за ними визначають діагноз. При цьому хворому не потрібно кататися по 120 кілометрів, щоб показати знімок своєму лікарю.
У Пирятинському районі за допомогою Smart-району можна записати дитину до дитячого садка, проконтролювати відвідування сесій депутатами та результати їх голосування, переглянути реєстр майна і земель громади.
У Новосанжарському районі запроваджують систему контролю енергоефективності. За допомогою такого контролю громада може зекономити до 15 відсотків витрат на опалення. При тому, що у рік район витрачає на заклади близько 40 мільйонів, то така економія може сягнути 6 мільйонів, що немало.
За допомогою системи Smart у області також контролюють безпеку моніторинг роботи відеокамер спостереження, використання коштів бюджету і організовують комунікації із громадськістю.
Якщо коротко підсумовувати почуте на нараді – незабаром усі послуги, які цікавлять громадян, можна буде отримати дистанційно – за допомогою Інтернету та системи Smart. Наскільки швидко це буде – залежить від ініціативності влади на місцях. Принаймні керівники області у безальтернативності такого розвитку запевнили цілком однозначно.
Володимир Паршевлюк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:32, 3 грудня
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...