• Головна
  • Голова Полтавської «Просвіти» Микола Кульчинський: «Створення помісної церкви - ліквідація історичної несправедливості»
18:38, 19 квітня 2018 р.

Голова Полтавської «Просвіти» Микола Кульчинський: «Створення помісної церкви - ліквідація історичної несправедливості»

«Створення Помісної української церкви - це завдання із завдань Української держави. Це логічне й історично виправдане завершення становлення українського православ'я у незалежній державі з єдиним власним Патріархатом, який нарівні з іншими Помісними церквами представлятиме мільйони українських вірян. Це і ліквідація історичної несправедливості, коли Москва своїми підлими інтригами та підкупом підпорядкувала Київську Митрополію собі й відірвала нас від Вселенської церкви-матері. Це і ліквідація спровокованого московськими спецслужбами релігійного розлому українського суспільства. Президент України Петро Порошенко закладає у підмурівок української держави справді Наріжний Камінь, бо і мислить, і діє у координатах справжніх державних цінностей, якими тільки й можна здолати колосальні виклики сучасності та прокласти шлях у майбутнє». Так у своєму профілі соціальної мережі Фейсбук відгукнувся на сьогоднішнє голосування у ВР та виступ Президента у парламенті голова Полтавського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» Микола Кульчинський.

Голова Полтавської «Просвіти» Микола Кульчинський: «Створення помісної церкви - ліквідація історичної несправедливості», фото-1

Як відомо, товариство «Просвіта» впродовж усієї своєї історії обстоює цю ідею. Створення помісної церкви - вагома сторінка діяльності цієї організації, яка цьогоріч відзначає 150-річчя з часу заснування та 100-річчя з часу проведення першого обласного з’їзду на Полтавщині. Нагадаємо, що очільник «Просвіти» на Полтавщині Микола Кульчинський ще наприкінці 80-х та на початку 90 років минулого століття як депутат міської і обласної рад активно відроджував українське православ’я на Полтавщині: разом із священиком Миколаєм Храпачем сприяв створенню і реєстрації перших громад УАПЦ, будівництву Свято-Покровської церкви УПЦ КП у мікрорайоні Сади-2, передачі дзвіниці Свято-Успенського собору у власність української церкви, входив до оргкомітету з відбудови цього кафедрального собору та до редколегії журналу «Полтавські єпархіальні відомості», влаштовував приїзди Патріарха Мстислава, відстоював громаду Свято-Миколаївської церкви у тяжкі часи зазіхань на її майно з боку Московського патріархату. А вже після здобуття статусу народного депутата України пан Микола став одним із найактивніших учасників міжфракційного парламентського об’єднання «Україні - помісну церкву!». Перелічене - лиш дещиця з того огрому просвітянської праці, спрямованої на утвердження і розвиток вітчизняного православ’я.

Голова Полтавської «Просвіти» Микола Кульчинський: «Створення помісної церкви - ліквідація історичної несправедливості», фото-2

Відтак «Просвіта» стала організацією, яка однією із перших привітала сьогоднішнє голосування Верховної Ради за надання Томосу на автокефалію. Полтавська «Просвіта» вважає: надання томосу (указ, декрет «материнської церкви» щодо надання автономії в управлінні (автокефалії) якійсь частині цієї церкви, фактично визнання статусу– авт.) українській православній помісній церкві є як ніколи ймовірним. «Це рішення може бути ухваленим до 1030-ї річниці хрещення України-Русі, тобто вже влітку. Оптимізму додає й те, що звернення до Вселенського Патріарха підтримано не лише єпископатом Київського патріархату (це, звісно, було прогнозовано), але й Української автокефальної православної церкви», - запевняють у прес-центрі організації.

У товаристві «Просвіта» зауважують, що «ця тема стала гостроактуальною нині - коли існує реальна, найбільша за останні десятиліття загроза державності, у час війни із лютим і підступним ворогом». У березні 2014 року, відразу після перемоги Революції Гідності із ініціативи Полтавської єпархії УПЦ Київського Патріархату владики та просвітянина і члена Президії ради Полтавського Майдану Олега Пустовгара відбувся «круглий стіл» за участю «Просвіти» та ще багатьох патріотичних громадських організацій Полтавщини. На ньому одностайно підтримали створення незалежної від Москви, автокефальної помісної православної церкви. Минуло чотири роки відтоді, але виступи його учасників актуальності не втратили.

Прес-центр Полтавського обласного товариства «Просвіта»

#поміснацерква #просвіта #ВерховнаРада

Коментарі

Оголошення
live comments feed...