• Головна
  • До кінця травня у Полтаві мають з’явитися нові велопарковки
10:42, 18 квітня 2018 р.

До кінця травня у Полтаві мають з’явитися нові велопарковки

17 квітня у Полтавській міській раді проводять засідання робочої групи щодо фінансування проектів «Бюджету участі». Під час зустрічі говорять про збільшення сум на великі та малі проекти до 1 500 000 та 500  000 гривень.

Чому затримується реалізація проектів?

Під час засідання групи її голова – секретар міської ради Оксана Деркач розповіла про хід реалізації поектів, які стали переможцями у 2017-му році.

Зокрема повідомила, що реалізацію проекту «Сквер Рибальський» затримало те, що він спершу не був на балансі у міста. Потім з’ясувалося, що реалізація проекту потребує значно більшого фінансування і терміну проведення робіт.

-У проекті виявилось стільки задач і робіт, що його не вдасться реалізувати у рамках «Бюджету участі». Але він буде реалізований у рамках Програми благоустрою зелених насаджень Полтави, - пояснює Артем Іванюк, фахівець КО «Інститут розвитку міста» та координатор проекту «Партиципаторне бюджетування». – Проте цей випадок – це також плюс програмі «Бюджету участі». Яка підіймає питання, яке потрібно вирішити – за більші кошти чи за довший термін, але потрібно.

Аналогічна ситуація із проектом «Зелений острів». За проектом бюджету участі за 500 тисяч автори пропонували і почистити річку, івстановити лавочки, і облаштувати доріжки. Проте, коли за аналіз проекту взялися фахівці, зясувалося, що лише очистка річки на відстані у 50 метрів коштуватиме 500 тисяч. Проект потребує значно більшого фінансування і також буде реалізований, але вже не у рамках «Бюджету участі».

Щодо проекту «Полтава велосипедна». Автор проекту запропонував свого підрядника, який не зміг надати необхідної документації і вчасно так її і не оформив. Тепер у проекті змінили підрядника. Новий виконавець робіт обіцяє встановити у Полтаві 33 веломайданчики та одне вело-СТО до Велодня, який у місті пройде наприкінці травня.

Реалізацію проекту «Пушкарівський став» затримують судові тяжби між управлінням ЖКГ та виконавцем робіт.

Що, як і за скільки будуть робити у місті?

Члени робочої групи під час засідання обговорили проблемні питання, які виникають у рамках реалізації проектів. Наприклад, говорили про те, що потрібно буде проводити своєрідне навчання для авторів проекту. Тоді подані проекти частіше укладатимуться у виділену суму фінансування та часові рамки.

Також поговорили про встановлення дитячих майданчиків у місті. У тому контексті, що перш ніж приймати проекти про встановлення нових, потрібно провести ревізію вже об лаштованих – можливо, вони вже поламані, потребують оновлення?

Щодо суми, які міська рада виділятиме на реалізацію проектів цього року, члени робочої групи запропонували збільшити її із 5 000 000 до 11 000 000 гривень. Також відповідно збільшити фінансування великих (з 1 мільйону до 1,5 мільйонів) та малих (з 300 до 600 тисяч) проектів. Пропозицію мають розглянути на сесії міської ради депутати, які, у разі позитивного голосування, внесуть відповідні зміни до Програми та Положення «Бюджету участі».

Володимир Паршевлюк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюджетучасті #велопарковка #фінансування
Оголошення
live comments feed...