• Головна
  • 09 жовтня - Всесвітній день пошти
09:26, 10 жовтня 2012 р.

09 жовтня - Всесвітній день пошти

   9 жовтня 1874 року з ініціативи генерального поштмейстера Північнонімецького союзу фон Штефана 21 держава підписала в Берні угоду про поштовий зв'язок і створення Міжнародного поштового союзу, що забезпечувало безперешкодне пересилання міжнародної кореспонденції. З того часу, починаючи з 1957 року цього дня відзначається Всесвітній день пошти.

Нині всі відділеня зв'язку Полтавської дирекції «Укрпошти» модернізовані, тобто приймання, облік поштових відправлень та роздрук супровідної документацї здійснюється автоматично. Крім того пошта XXI століття – це близько 50 послуг. Серед них – переказ коштів, видача кредитів, всі види платежів, передплата періодичних видань, кур'єрська доставка і навіть створення брендової філателії – марок із вашим фото чи логотипом компанії. Втім, основним у роботі «Укрпошти» лишається передача листів. Так, наводидь статистику Світлана Пушкар, начальник відділу розповсюдження періодичних видань Полтавської дирекції УДППЗ «Укрпошта»: за рік через Полтавську дирекцію було відправалено близько 10 мільйонів листів. У порівнянні із минулим роком це десь на 1-2 % менше.

- Це пов'язано з мобільним зв'язком, трохи зменшилося листування між фізичними особами, але юридичні особи листування не припиняють, і навіть збільшують. Всі документи з мокрими печатками пересилаються поштою.))

Для довідки: відправка звичайного листа (вагою до 20 грамів) коштує 2 гривні. По Полтаві його доставлять за добу, по Україні – у термін до 3 днів.

Оголошення
live comments feed...