10:00, 15 квітня 2018 р.
Турсезон – 2018: чим дивуватиме Полтава своїх гостей?
Полтавські галушки, апітерапія, водний туризм, риболовля, велосипеди напрокат, кілька хостелів – і це тільки 10 частина того, що презентували полтавцям у рамках наради «Туристичний сезон - 2018».
Четвертий рік поспіль, на початку весни, в передчутті «високого» сезону, відділ туризму та культурної спадщини міськвиконкому зустрічається з підприємцями туристичної галузі, щоб обговорити плани та почути про родзинки, напрацьовані протягом минулого року. Цього разу для зустрічі обрали літературно-меморіальний музей ім.. І. П. Котляревського.
«Час надихає на звершення чогось нового, ми всі розвиваємося, й мені дуже хочеться, щоб ви вийшли після цієї зустрічі натхненні новими ідеями», - розпочала семінар-нараду начальниця управління культури Полтавського міськвиконкому Лариса Кречко.
Нове у галузі, або на що варто звернути увагу підприємцям
Український туризм вцілому і полтавський зокрема зараз переживає не найкращі часи. Статистика свідчить, що в порівнянні з 2016 роком у 2017-тому в два рази менше стали приїздити в Україну, а відповідно й на Полтавщину. За рейтингом привабливості для туризму Україна поступається Естонії, Вірменії, навіть Росії й посідає 88 місце. Серед головних причин того, що люди не поспішають їхати в Україну: війна на Сході, несприятливі економічні умови, погані дороги, низький сервіс.
З 2018 року галузь туризму підпорядковується Міністерству економічного розвитку та торгівлі України. 28 грудня 2017 було оприлюднено «Стратегію розвитку туризму та курортів», яка на думку чиновників має покращити ситуацію як з внутрішнім, так і з в’їзним туризмом. Першочергові пункти стратегії:
1.Безпека туристів
2.Нормативно-правова база у сфері туризму
3.Розвиток туристичної інфраструктури
4.Розвиток людських ресурсів, зростання якості обслуговування та культури споживання
5.Маркетингова політика
Також внесено зміни до головного Закону, що регулює туристичну діяльність. В редакції Закону «Про туризм» від 16.01.2018 р. йдеться:
«Повністю схема ліцензування цього виду діяльності здійснюватиметься за декларативним принципом. Тепер жоден туроператор не повинен буде їхати в Київ, щоб отримати ліцензію. Мінекономрозвитку буде вести реєстр суб’єктів туристичної діяльності», - каже начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури Полтавського міськвиконкому Віталій Павлов.
Вкотре змінилася також класифікація туристичної діяльності. Тепер її визначатимуть за такими критеріями:
-за географічною ознакою
-за віковою групою
-за цілями
-за способом переміщення
-за організаційною формою
Підтримка та популяризація туризму у Полтаві
«Полтава чи не єдине місто в Україні, де є програма розвитку туризму як на рік, так і на довготривалу перспективу», - каже Віталій Павлов.
У програмі кілька цікавих акцій, що вже завоювали повагу полтавців, та ефективно спрацювали у якості мотивації подорожувати, ходити до музеїв більше:
Акція «Школяр в музеї»: в канікулярний період школярі можуть зайти до 5 музеїв, купивши квиток за 50% вартості. В. Павлов каже, що в 2017 р. завдяки акції 2000 школярів з усієї області відвідали музеї міста.
Екскурсії містом (а також на Полі Полтавської битви) за допомогою системи QR-кодів. Діти та підлітки, а також туристи, яким цікавіше розв’язувати загадки незнайомого міста, в захваті від квесту, що передбачає пізнання історії через гаджет.
Якісна туристична література (путівники розбирають як гарячі пиріжки)
Фотографічна зона
«Минулого літа ми встановили фотографічну зону «Сорочинський Ярмарок» біля музею-садиби І.П. Котляревського. Отримали чудовий результат, доказом якого стало зростання поповнення каси музею в два рази», - розповідає В. Павлов.
Хостели та якісна етнографічна кухня на противагу дорогим готелям та ресторанам
На семінарі було презентовано кілька нових хостелів, що врешті запрацювали в Полтаві. Туроператори зізнаються, що раніше було великою проблемою привезти до Полтави групу туристів на кілька днів, адже наші дорогі готелі були не всім по кишені. Вже рік в місті діє система хостелів (недорогого компактного тимчасового житла для туристів). Власники таких готелів кажуть, що майже ніколи не простоюють порожніми.
Окрім того, у місті почали використовувати всесвітньовідомий полтавський бренд «галушку» по повній. Найвідоміша полтавська галушкова мануфактура презентувала свою родзинку, легенду про Степана Галушку, якою вони «частують» відвідувачів, разом із справжніми стравами з галушкового тіста.
«Ви знаєте, що таке галушка? Звідки пішла назва галушка? Галушка з’явилася однозначно в Полтаві, й придумав її легендарний козак Степан Галушка. Цей Степан – наш полтавський Дункан Маклауд, його прокляла диканська відьма, бо він забрав у неї секретний інгредієнт галушки, сказала: «Степан, ти будеш жити вічно, поки жива твоя страва, галушка». Раніше в Україні всі круглі предмети називали галькою. Гальку цю, зроблену з тіста, варили у юшці. Галька + юшка – виходить галушка. Історично галушка – порожнє тісто. А потім все це заправляється заправками. В сметанковому соусі, з грибами, парова галушка – наша коронна страва», - каже власник закладу Денис Баранов .
Каже, що «мануфактура» працює за форматом фаст-кежуал.
«У нас дуже мало напівфабрикатів: всі продукти, які ми використовуємо, вони свіжі. Ми робимо закупки 3 рази на тиждень».
А ще цікавий цей мініатюрний ресторанчик тим, що в меню тут присутні чудернацькі страви з далеко не полтавськими назвами. Д. Баранов пояснює це також особливою філософією закладу:
«Українці завжди славилися тим, що мандрували по світу. Тому ми додаємо до меню іноземні страви, з полтавським колоритом. Бо туристу цікаво знайти в нашій страві щось своє, звичне. Ось, наприклад, «Краківська клюшка» - поєднання польської автентичності з галушковим тістом, «Пекінське джао» – це галушкове тісто, фаршироване, обсмажене у фритюрі, і залите китайським соусом. «Тоторі данго» - галушка в стилі японських суші. Зелена галушка – галушкове тісто, з додаванням шпинату».
Окрім других страв подають тут також і галушкові десерти: «Мачуханський чізкейк», «Галушковий брауні».
Для дітей мануфактура цікава численними майстер-класами, на яких поєднують історію галушки з технологією виготовлення полтавської корінної страви. Часто тут відбуваються й благодійні майстер-класи для дітей-сиріт, для дітей-переселенців. Підтримує мануфактура й військових АТО (воїнам пересилають полтавські галушки, а також надають знижку 15% й кава в подарунок).
Інститут розвитку міста визнав ресторанчик доступним для інвалідів та мам з дитячими візками. Мануфактура постійно вдосконалюється, можливо саме тому нещодавно потрапила на сторінки журналу «Ресторатор», отримала відзнаку програми «Ревізор» і часто приймає зіркових гостей («Друга ріка», «Країна У» (полтавські куми), режисери фільму «МІФ»).
Зелений туризм в місті та в Полтавському районі на «медовому» прикладі
Ще однією родзинкою презентації туристичного потенціалу Полтави стали пасічники з с. Петрівка, що в Полтавському районі. Вони безмежно люблять ту справу, якою займаються. Власник, Віталій Мостовий запевняє:
«Люди, які вживають продукти бджільництва, навіть в 65 років виглядають позитивно, енергійно і здорово. Наша головна ідея полягає в тому, щоб донести діткам і дорослим інформацію про те, що треба вживати із продуктів бджільництва, щоб бути здоровими».
Пан Віталій запрошує й дорослих, і малих:
«Прийти на пасіку, подивитися, як живуть бджілки, як вони збирають мед. Не всі знають, що для того, щоб зібрати 1 кг меду, бджілці треба облетіти щонайменше 10 млн. квітів, при цьому здолати відстань, що дорівнює 10 колам навколо землі по екватору».
На пасіці Мостових можна побачити як живуть бджоли через стінку скляного вулика, спробувати викачати мед та поспати на вуликах (апітерапія тут абсолютно безкоштовна!).
Окрім того, тут вчать робити воскові свічки, розмальовувати медово-імбирні пряники, робити медове мило, пекти пиріжки та варити борщ у печі. А дорослим показують, як в давнину робили медовуху та самогон, організують велосипедні покатеньки, дадуть все для риболовлі, а також допоможуть піти у водний похід.
Отож, туристичний сезон – 2018 обіцяє бути багатим на враження. Тому – поспішайте заробляти гроші та бронювати кращі пропозиції! Пам’ятайте, гарний повноцінний відпочинок збільшує у 10 разів продуктивність праці!
Ольга Мороховська
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:16, 7 грудня
11:21, 5 грудня
10:32, 3 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...