• Головна
  • У «Рідному місті» не оголошуватимуть війну депутатам. Але «пацюкам» про зраду нагадають
08:46, 13 квітня 2018 р.

У «Рідному місті» не оголошуватимуть війну депутатам. Але «пацюкам» про зраду нагадають

Ухід Оксани Деркач з посади очільниці міської організації «Рідного міста» одразу породив цілу низку чуток. Наприклад, щодо того, що незабаром секретар міської ради приєднається до фракції «Совісті України» у міській раді. Також у кулуарах міської ради говорять про розкол всередині фракції «Рідного міста». І що на найближчій сесії ради партія може розпрощатися із кількома депутатами, які голосують в унісон із «широкою коаліцією». Журналісти «0532» спробували розібратися у ситуації. І отримали відповіді на більшість гострих запитань.

Оксана Деркач. Піти, щоб залишитися

Нагадаємо, 19 березня з’явилася інформація про те, що діючий секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач йде з посади керівника міської організації партії «Рідного міста». У політичних колах Полтави цей крок сприйняли однозначно – Оксана Антонівна остаточно визначилась і зробила вибір між Удовіченком і Мамаєм на користь останнього. І дружно почали чекати виходу Оксани Деркач із «Рідного міста» та приєднання до «Совісті України». Проте – не дочекалися. Принаймні, поки що.

-Пропозиції від «Совісті України» не було, - відповідає на пряме запитання Оксана Деркач. – І я не збиралася йти із «Рідного міста». Мене поставили перед вибором – очолювати далі міську організацію чи залишитися на посаді секретаря міськради. Я обрала останній варіант. Але лише тому, що для мене зараз – це можливість реалізовувати ті проекти у місті, які я задумувала і розробляла. Якщо ситуація зміниться і ця реалізація стане неможлива – я піду з посади секретаря.

Таким чином, підсумовуємо. Оксана Деркач пішла із «Рідного міста» як керівник міської організації, але не пішла із фракції цієї політичної сили у міській раді. І, за її словами, йти не планує. Якщо, звичайно, такого рішення не приймуть за неї.

Зрадників партійних принципів у «Рідному місті» називають «крисами»

Можливо, більшість однопартійців Оксани Антонівни із розумінням поставилися до її вибору на користь посади секретаря міськради. Проте – не всі. Принаймні, член партії «Рідне місто» та колишній заступник міського голови Олексій Чепурко прирівнює вибір не на користь партійних інтересів із зрадою Ісуса Христа Іудою Іскаріотом. І категорично зауважує – той, хто робить вибір не на користь партії, має скласти депутатські повноваження. Принаймні, у своєму пості на сторінці у «Фейсбук», розміщеному 4 квітня, Чепурко висловлює саме такі тези.

Звичайно, дотримуючись політкоректності, Олексій Григорович не називає у пості прізвище Деркач. Але його називають коментатори під постом. Зокрема, полтавський соціаліст Сергій Чередніченко зазначає два прізвища – Оксани Деркач та Валерія Пархоменка. Сам Олексій Чепурко тактовно зауважує – «всьому свій час».

Так чи інакше, навіть за цим коротким постом, який вийшов у площину публічного обговорення, можна зробити висновок, що вибір Оксани Деркач у внутрішньопартійному середовищі не лишився непоміченим і неоціненим. І коротка репліка «всьому свій час» може свідчити про те, що реакція на нього буде, але у майбутньому.

Розколу у «Рідному місті» немає. Хто хоче піти – піде

Про наслідки вибору Оксани Деркач та про можливий розкол у фракції «Рідного міста» ми порозмовляли із лідером партії Олександром Удовіченком. З приводу цих питань Олександр Васильович дав доволі мякі коментарі. Короткий зміст яких зводиться до наступного – у «Рідному місті» за порушення партійної дисципліни не карають. А якщо і карають, то не суворо.

-Міський голова Полтави зараз працює на деструктив. І ми розуміємо, що працюючи на посаді секретаря міської ради Оксана Деркач так чи інакше пов’язує нашу політичну силу із Мамаєм. Через це ми поставили її перед вибором, який вона і зробила на користь посади секретаря. Водночас, суто по-людськи ми розуміємо, що у Оксани Антонівни все життя – у цій роботі. Вона вже другу каденцію секретар. Проте, якщо у майбутньому вона не буде підтримувати партійні рішення, буде виключена із партії. Все залежить від самої Оксани Деркач, - сказав Олександр Удовіченко.

Щодо розколу у фракції «Рідного міста» у міській раді Олександр Удовіченко її заперечує. Хоча визнає, що частина депутатів голосує в унісон із представниками «широкої коаліції». Проте це, за словами голови партії, навіть таке голосування не буде приводом для виключення депутатів із фракції чи відкликання їх із ради.

-У нас інші людські та політичні принципи роботи із депутатським корпусом. Депутати не є заручниками політичної сили. Я не бачу зараз у місті таких питань, у яких би могли розділятися на опонентів, чи, тим паче, ворогів. Так, перед кожною сесією ми будемо висловлювати партійну позицію і ставити вимогу, щоб усі голосували монолітно. Проте якщо хтось голосуватиме інакше, відкликати такого депутата ми не будемо. По-перше, ця система відкликання практично не працює, по-друге, така ситуація принижує і партію, і депутата. Сьогодні у фракції «Рідного міста» немає таких депутатів, із якими у мене не було б порозуміння. Якщо у майбутньому не буде спільної мови – ми з Богом залишимо у самостійне плавання. Розмови про розкол – я не знаю, хто їх веде. Зараз у нас головне завдання – виробити стратегію роботи у міській раді на найближчі два роки. Це справді важливо.

Якщо коротко підсумувати, то за отриманими коментарями поки іще зарано очікувати «зрубаних голів» у фракції «Рідного міста». Проте, за наявною у нас інформацію, незабаром у партії таки мають зробити кілька гучних заяв - і стосовно міської ради Полтави - зокрема. 

А ще, зрештою, дочекаємось чергової сесії міськради. Там і дізнаємось – хто йде, хто лишається, а кого чекає «вільне плавання».

Володимир Паршевлюк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#удовіченкоолександр #деркачоксана #ріднемісто #розкол #мамайолександр
Оголошення
live comments feed...