20:05, 12 квітня 2018 р.
В Полтаві розповіли про людину-легенду, першого українського космонавта Павла Поповича
Сьогодні в Полтавському музеї авіації та космонавтики пройшли урочисті заходи з нагоди Всесвітнього дня авіації та космонавтики. До свята підготували виставку, присвячену першому етнічному українцеві який побував у космосі, почесному громадянину міста Павлові Поповичу. Також привітали ветеранів космічної галузі та спілку ветеранів космодрому «Байконур».
Як розповіла завідуюча одним з секторів музею Марина Окара, особисті речі космонавта, героя радянського союзу, генерал-майор авіації, кандидата технічних наук Павла Поповича є в багатьох музеях України. Але полтавська виставка стала унікальною тому, що на огляд громадськості вперше представили його парадно-вихідний кітель. Крім нього присутні мали змогу оглянути раритетні світлини, які були зняті під час відвідини космонавтом нашого міста. Також вона була доповнена фотографіями з особистого архіву колишнього наукового співробітника музею Сільвестра Шафарчука. Не увійшли до фотовиставки, але були представлені технічні розробки П.Поповича, які він особисто передав у фонди музею під час відвідин Полтави на початку 90-х років.
Співробітники установи зібрали багато цікавих автобіографічних даних про «небожителя». Космонавт був вихідцем з простої родини, мав важке передвоєнне дитинство, поєднане з роботою на цукровому заводі влітку, а підручним кочегаром взимку. Шлях у космос почав з занять у невеликому провінційному авіаклубі. З 1951 по 1954 роки навчався у Качинському військово-авіаційному училищі льотчиків, згодом пішов служити до військових повітряно-авіаційних сил. У 1960 році проходить конкурсний відбір і з понад 3500 тисяч космонавтів-добровольців відбирається у команду, яку медична комісія зарахувала до подальших навчань. У 1962 році здійснив свій перший груповий космічний політ на кораблі «Восток-4». Що цікаво, саме в цей час у космічному просторі пролунала перша улюблена пісня «небожителя» «Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю». Крім технічних талантів, П.Попович володів ще й рідкісної краси тенором. Також у цьому рейсі була проведено першу спробу радіозвʼязку між двома екіпажами космічних кораблів. У 1974 році відбувається його другий політ як командира космічного корабля.
Додам, що полтавці, які цікавляться авіацією і космонавтикою, знають з яким трепетом у Радянському союзі ставилися до льотчиків. Їм доводилося бувати у громадських місцях і зніматися на світлинах у ролі героїв нації. Павло Попович побував на кількох полтавських заводах і зафільмував себе з їх працівниками.
Він відвідав місто у 1981 році та був кілька разів після проголошення Незалежності.
Приймав цього дня музей і подарунки. До його фондів додалися кілька книг про видатного конструктора Сергія Корольова, нові світлини, постер з авторським підписом Леоніда Каденюка та кілька публікацій про космонавта у друкованих виданнях.
Наостанок присутні переглянули документальний фільм про полтавську космонавтику, знятий журналістами ТРК «Лтава».
Юлія Самозвон.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
21:05, 1 грудня
4
15:46, 2 грудня
10:00, 3 грудня
41
07:35, 27 листопада
25
live comments feed...