• Головна
  • Полтавці почали масово укладати договора з сімейними лікарями
08:16, 12 квітня 2018 р.

Полтавці почали масово укладати договора з сімейними лікарями

Вчора під вечір у 6-7 дільниці Амбулаторії сімейної медицини було людяно, попри другу половину робочого дня. Пацієнти чекали своєї черги на прийом до лікаря і теревенили про те, коли будуть підписувати декларації з сімейними лікарями. Дехто з них вже встиг це зробити, адже підписна кампанія стартувала ще минулого понеділка. Дехто - лише збирається. Серед них і пані Галина: «Вже двадцять п'ять років лікуюся в одного лікаря, - зазналася жінка, - тому змінювати його не збираюся. Буду намагатися сьогодні оформити декларацію, бо вимушена це зробити. Не думаю що надалі це якось вплине на мій рівень обслуговування. Думаю, все буде які раніше, лише клопоту чиновники додали і хворим і лікарям»

Попри широко розгорнуту інформаційну кампанію у ЗМІ, у людей виникає багато запитань, на які медики поки  не можуть відповісти. Приміром, пацієнтка Тетяну хвилюється, що не зможе підписати декларацію з тим лікарем, якого сама для себе обрала: «Про те, що прийшов час оформити стосунки з лікарем офіційно, дізналася з телевізора. Там також сказали, що я матиму право сама вибирати собі лікаря. Але той лікар, до якого я хочу, тимчасово не укладає таких угод, бо вона вже набрала необхідну кількість пацієнтів. Рекомендує прийти через два тижні, з 1 травня. Також не зрозуміло, якщо я не зареєстрована у цьому районі, а хочу обслуговуватися тут, чи мають мені право відмовити у підписанні декларації».

Як виявилося, до деяких сімейних лікарів цього дня справді буда черга. Чи пов'язано це з популярністю певного медика у конкретному мікрорайоні міста невідомо. Деякою мірою людей похилого віку зупиняє від такого кроку і поширена у місті дезінформація про те, що перед підписанням декларації з пацієнта почнуть вимагати проходження додаткового медичного обстеження. І поки дехто все вирішує та зважує, Володимир вже вибрав свого сімейного лікаря. На момент мого візиту він закінчував оформлювати необхідні документи. Як зізнався чоловік, вибір лікаря прийшов сам-собою: «Понад п'ять років лікуюся у Лариси Василівни. Змінювати її не збираюся, тому і підписав Декларацію. Особисто також не вірю у реформу і поки-що налаштований стосовно неї песимістично»

Сімейний лікар Лариса Миколенко розповіла: «Люди почали потроху підходити підписувати Декларації. За день оформлюємо їх близько десяти. Не завжди встигаємо це робити у робочий час, коли великий наплив пацієнтів відводимо окремі години. Якщо людей менше, то підписуємо і в прийомні години. Іноді це виходить не так швидко, як би хотілося. Програма Е-Health часто «висить», доводиться чекати. У людей похилого віку виникають свої складнощі. Дехто не пам'ятає, або й взагалі не має мобільного телефону. Інші не можуть згадатипрізвища родичів, яких потрібно також вказати, у випадку якщо виникнуть непередбачувані обставини. Дехто забуває адресу чи інші контактні дані. З певною затримкою, але ми всім їм допомагаємо».

Поки більшість пацієнтів поліклініки налаштовані не дуже оптимістично стосовно перебігу реформи. Змінити в один момент ставлення людей до чогось нового практично неможливо, на це потрібен час. Але сімейні лікарі продовжують запрошувати до себе пацієнтів. Нагадаю, що відмовити у підписанні Декларації вам можуть лише з двох причин: заклад ще не підключений до системи охорони здоровʼя (про підключення сповіщає спеціальна наліпка у видному місці) або всі лікарі вже набрали оптимальну кількість пацієнтів. Для терапевта - 2000, педіатра - 900, сімейного лікаря - 1800. Відмовити через реєстрацію за місцем проживання медики не мають права. Окремих додаткових медичних оглядів для підписання декларації з лікарем не потрібно. Додам, що початок цього тижня полтавці уклали 25134 декларації з сімейними лікарями.
Юлія Самозвон

Читайте також правила та обряди провідної неділі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сімейнамедицина #медики
Оголошення
live comments feed...