• Головна
  • Департамент будівництва ОДА допоможе зробити закупівлі послуг енергосервісу ефективнішими
17:24, 11 квітня 2018 р.

Департамент будівництва ОДА допоможе зробити закупівлі послуг енергосервісу ефективнішими

Департамент будівництва містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА заключив меморандум з ГО «Інститут аналітики та адвокації». ІАА досліджуватиме закупівлі послуг енергосервісу Департаментом. Це робитиметься для удосконалення профільного законодавства та модулю енергосервісу системи ProZorro.

Енергосервіс — це комплекс заходів, завдяки яким скорочується споживання енергоресурсів та житлово-комунальних послуг. Впроваджують їх енергосервісні компанії (ЕСКО). А повернення цих коштів відбувається завдяки досягнутій економії.

У жовтні минулого на порталі ProZorroзявився спеціальний модуль для ЕСКО-закупівель. Особливість ЕСКО-тендерів у тому, що виграє той, хто надає найвищий показник ефективності енергосервісного договору, а не компанія, яка запропонує найнижчу ціну. Цей показник визначає потенційну економію коштів на енергоспоживанні.

Це ключове і революційне рішення, яке повністю відкриває ринок ЕСКО-послуг у бюджетній сфері України. ТеперЕСКО-компаніїможуть вільно, у прозорий спосіб, на відкритій площадці змагатися за тендер на впровадженняенергоефективнихзаходів у школах, дитсадках, лікарнях тощо, — наголосив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Зараз громадська організація «Інститут аналітики та авдокації» реалізовує проект «Дослідження закупівель енергосервісу». Він проходить у межах ініціативи МФ «Відродження» в партнерстві з «Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

У рамках проекту ІАА досліджуватиме закупівлі послуг енергосервісу бюджетними установами для удосконалення законодавства та модуля енергосервісу ProZorro. Це допоможе органам влади ефективніше проводити закупівлі. А також мотивуватиме бізнес брати участь у тендерах.

У рамках дослідження ІАА:

·Проаналізує закупівлі послуг енергосервісу органами влади та підпорядкованими їм бюджетними установами;

·Встановить основні проблеми та розробить практичні рекомендації для покращення закупівель послуг енергосервісу;

·Проведе соцопитування преставників енергосервісних компаній та замовників послуг енергосервісу.

Під час свого дослідження «Інститут аналітики та адвокації» співпрацюватиме з Департаментом будівництва Полтавської ОДА. Для цього вже заключили меморандум. На прикладі закупівель Департаменту експерти «Інституту» проаналізують ефективність ЕСКО-закупівель на теперішньому етапі.

Енергоефективність — це один з ключових напрямків нашої роботи. Тому ми першочергово зацікавлені, щоб закупівлі проходили вдало і для фірм, які надаватиме послуги, і для державних установ, — розповів директор Департаменту будівнитцва Тимофій Голбан.

Це вже не перший досвід співпраці Департаменту з «Інститутом аналітики і адвокації». У співпраці вони створили портал «Будуємо прозоро» (http://zabudova.pl.ua/). Там можна відслідковувати усі забудови, які проводяться у області: отримати інформацію про підрядників, тендери та вартість робіт.

— Ми максимально відкриті для співпраці з громадським сектором. Такі проекти дають високий результат, бо ми бачимо проблему під різним кутом і можемо знайти найефективніші рішення, — наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Прес-служба Полтавської ОДА

#прозорро #енегроефективність #портал

Коментарі

Оголошення
live comments feed...