• Головна
  • Стартувала нова суспільна ініціатива «Прозорі ради заради громади»
11:30, 11 квітня 2018 р.

Стартувала нова суспільна ініціатива «Прозорі ради заради громади»

Полтавщина стала одним з 4 регіонів України, де з березня почав реалізовуватися пілотний проект коаліції «Прозорі ради», який здійснюватиме Інститут аналітики та адвокації.

В рамках нього проходитиме дослідження розуміння полтавцями законодавчих інструментів та громадський контроль за діями влади.

«На сьогодні в Україні існує відносно нове законодавство, яке закріплює багато

різних інструментів задля підвищення підзвітності та прозорості діяльності влади. Однак, як завжди залишається актуальним питання можливості практичного застосування таких інструментів. Більше того, не завжди такі інструменти нормативно імплементовані на місцевому рівні. – розповідає виконавчий директор ІАА Юрій Ромашко. – Це і є сьогодні основним завданням».

Ще одним з напрямків ініціативи є аналіз місцевих нормативно-правових актів у сфері закупівель, які стосуються зниження порогів закупівель, заохочення замовників до проведення допорогових конкурентних закупівель та здійснення їх моніторингу освіти, інфраструктури та ЖКГ.

«Актуальним залишається питання щодо заохочення замовників до проведення допорогових закупівель. Полтавська область характеризуються тим, що надає перевагу саме укладанню прямих договорів. За 2017 рік в системі Prozorro оприлюднено більше 30 тис. звітів про їх підписання, а конкурентних допорогових закупівель зафіксовано лише 2,5 тис.- зазначає експерт із закупівель Поліна Колганова. – У свою чергу, актуальнимзалишається питання відкритості даних на місцевому рівні, в першу чергу інформації про використання бюджетних коштів».

На цьому етапі дослідження стосуватиметься не всіх органів місцевого самоврядування в області. У першу чергу аналізуватимуть Полтавську обласну та міську ради, а також міські ради у Миргороді та Кременчуці.

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»#громадськіініціативи #контрольвлади

Коментарі

Оголошення
live comments feed...