• Головна
  • Сьогодні б виповнилося 120 років ще одному видатному полтавцеві
09:30, 10 квітня 2018 р.

Сьогодні б виповнилося 120 років ще одному видатному полтавцеві

Сьогодні б виповнилося 120 років ще одному видатному полтавцеві, фото-1

Сьогодні виповнюється 120 років від дня народження визначного українського церковного діяча, Патріарха Київської і Всієї України УАПЦ Мстилава. Він народився і провів дитячі роки у Полтаві. Був рідним племінником Симона Петлюри. Під час Першої світової війни навчався у козачій офіцерській школі. Брав участь у національно-державних змаганнях 1917-1921 рр., служив старшиною для особливих доручень Головного отамана С. Петлюри. На початку 20-х рр. потрапив до табору інтернованих вояків у Каліші (Польща). Згодом став діячем українського громадського і кооперативного руху на Волині; 1930 р. обраний послом до Польського сейму.

Активно займався мирянською діяльністю; належав до єпархіальних рад. У 1940 р. обраний заступником голови Холмської єпархіальної ради. У квітні-травні 1942 р. прийняв священиче свячення, чернечий постриг та архиєрейське свячення із заміщенням посади єпископа Переяславського УАПЦ. Був ув'язнений за німецької окупації і півроку відсидів у тюрмах Чернігова та Прилук. У 1944 р. емігрував до Варшави, а потім далі на Захід; очолював українські православні єпархії в Гессені і Вюртенберзі. 1947 р. виїхав до Канади і був обраний первоєрархом Української Греко-Православної Церкви як єпископ Вінніпезький і всієї Канади. 1949 р. очолив УПЦ у США. У 1990 р. повертається в Україну, де обраний першим Патріархом Київським і всієї України УАПЦ.

Помер у м. Грісбі (Канада); похований у Бавнд-Бруку (США).

У Полтаві на честь Патріарха названа вулиця. Також на ній діє музей Патріарха Мстислава Скрипника. В лютому цього року Виконавчий комітет Полтавської міської ради вирішив передати квартиру колишнього Патріарха на баланс ЖЕКУ №2 і в подальшому використовувати її як історичну та культурна памʼятку.

Підготувала Юлія Самозвон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#історія #музеї #Полтава
Оголошення
live comments feed...