• Головна
  • Сьогодні Всесвітній день здоровʼя. Полтавцям радять, як прожити довше і без "букету захворювань"
12:05, 7 квітня 2018 р.

Сьогодні Всесвітній день здоровʼя. Полтавцям радять, як прожити довше і без "букету захворювань"

Сьогодні в Україні відзначається Всесвітній день здоровʼя. Його метою є підкреслити важливість здоровʼя для кожної людини. Також кожного року ВООЗ відзначає його під новим девізом, своєрідною темою року. Цього разу нею стала фраза «Здоровʼя для всіх» З нагоди свята лікарі надали кілька головних порад, як жити довго і менше звертатися за медичною допомогою.

1. Збільшуйте рухову активність.

Як відомо, фізична діяльність має займати не менше 30 хвилин вільного часу на день. Якщо немає змоги періодично займатися спортом, то хоча б більше ходіть пішки, відмовтеся на деякий час від послуг громадського транспорту.

2. Не паліть.

Це стосується не лише курців міцних сигарет, а й шанувальників їх електронних аналогів та кальянів. Як довели медики, вони приносять не менше шкоди, ніж звичайні сигарети.

3. Слідкуйте за харчуванням.

Всі ми знаємо про обмеження у раціоні солі (не більше 5 грамів на добу). Але мало хто задумується, що варто обмежувати цукор та його замінники (не більше 25 грамів цукру на день). Замінники цукру переважно «ховаються» у кондитерських виробах, тому їх споживання варто звести до мінімуму. Також не зловживайте алкоголем та жирними продуктами.

4. Ведіть здорове статеве життя

Ні для кого не секрет, що Україна залишається територією з високим рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекції. Якщо раніше кількість заражень статевим шляхом і через кров була практично рівною, то зараз більшість хворих заражаються саме першим способом (близько 65% пацієнтів). Попіклуйтеся про засоби контрацепції.

5. Слідкуйте за своїм емоційним станом.

Депресії несприятливо впливають на серце та інші органи людини. Тому намагайтеся планувати робочий час так, щоб не виникало менше причин нервувати. Більше часу проводьте у колі рідних та близьких.

6. Регулярно відвідуйте лікаря

Навіть якщо у вас немає виражених симптомів якоїсь недуги, не зайве буде кожного року проходити медичне обстеження. Лікувати захворювання завжди легше на стадії його виявлення, а ніж у запущеній формі.

Підготувала Юлія Самозвон

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #свята #здоровʼя
Оголошення
live comments feed...