• Головна
  • Полтава стала одним із перших міст в Україні, де запрацювало 4g
08:25, 7 квітня 2018 р.

Полтава стала одним із перших міст в Україні, де запрацювало 4g

У перші дні квітня полтавці із радістю побачили на екранах своїх смартфонів таку довгоочікувану позначку 4g. Щоправда, з’являється вона не всюди і частіше змінюється на більш звичний 3g. Про те, коли Полтаву повністю накриє мережею, яку швидкість дає нова технологія та скільки коштів вклали у її запровадження, ми дізнавались у представників компанії «VodafoneУкраїна».

Полтава стала однією із перших, а усе місто 4g «накриє» влітку

На наші питання відповіла Вікторія Павловська, прес-секретар компанії «VodafoneУкраїна».

- Вікторіє, чи можна сказати, що у Полтаві вже працює 4g?

- Вже працює з 30 березня у стандарті 2600 МГц, у місцях скупчення користувачів мобільного інтернету.

- Це вже повноцінний запуск чи лише тестовий режим?

- Полтава стала одним з перших міст, де запрацювало 4G. Це тільки початок, перший етап будівництва 4G. Спектр 2,6 ГГц, з якого почали розгортати мережу оператори в Україні, призначений для збільшення ємності мережі та дає можливість обслуговувати одночасно велику кількість користувачів. Тому ми почали включати 4G у хот-спотах - «гарячих точках», де є велике навантаження на 3G-мережу. Актуальна карта покриття є на сайті http://4g.vodafone.ua/uk

- Чи покриє 4G усе місто чи лише центральну частину?

- «Килимове» покриття варто очікувати в липні: після отримання ліцензії в діапазоні 1,8 ГГц. Саме цей стандарт більше підходить для широкого покриття.

Нова технологія даватиме швидкість до 300 Мбіт/с

- Наскільки складною та дороговартісною є процедура запровадження нової технології? І що потрібно суто технічно, щоб змінити 3G на 4G?

- Тільки за ліцензії на використання радіочастот Vodafone заплатив в державний бюджет більше 2,4 млрд грн. Великих інвестицій потребує і розбудова інфраструктури. Так, з початку будівництва 3G мережі Vodafone вклав більше 17 млрд грн – це рекордна сума на українському телекомунікаційному ринку. Нове обладнання, яке закуповувалось під 3G, було вже 4G-ready, але розбудова мережі потребуватиме і додаткових інвестицій.

- Питання до техвідділу - яку швидкість забезпечуватиме 4G?
- Теоретично LTE (в ідеальних лабораторних умовах) «розганяється» до 300 Мбіт/с. Це в 7 разів швидше того, на що здатен 3G. Але для користувача важливіші, мабуть, не абстрактні цифри, а те, наскільки зручно користуватись мобільним інтернетом – миттєве завантаження та відправка файлів, надшвидкий інтернет-серфінг, можливість переглядати та передавати, «стімити» потокове відео, грати в онлайн ігри та користуватись новими сервісами доповненої реальності.

Розмову вів Володимир Паршевлюк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водафон #4г #покриття #Інтернет

Коментарі

Оголошення
live comments feed...