• Головна
  • У Полтаві можуть відключити водопостачання через масові «провали» на колекторах
14:30, 5 квітня 2018 р.

У Полтаві можуть відключити водопостачання через масові «провали» на колекторах

У Полтаві можуть відключити водопостачання через масові «провали» на колекторах, фото-1

Сьогодні у Полтаві сталося 34 «провали» на колекторах. Про це повідомила прес-служба «Полтававодоканалу». Як зазначили фахівці, цьому сприяло швидке танення снігу зливи і підняття рівня грунтових вод. У випадку виникнення потреби в терміновій ліквідації аварії, існує загроза відключення водопостачання. Втім, як зазначили на підприємстві, поки-що ситуація контрольована:

«На сьогодні в Полтаві - 34 «провали» на колекторах діаметром від 350 до 1000 мм , глибина залягання яких від 4 до 8 метрів. Термін експлуатації кожного з них давно вичерпано.

На балансі підприємства знаходиться 368,5 кілометрів каналізаційних мереж. З них 58,5 км — колектори, зношеність яких сягає до 90%.

Аварійно-відновлювальні бригади «Полтававодоканалу» працюють цілодобово, телефон в диспетчерській службі не замовкає.

Сезонне танення снігу щороку показує гостроту проблеми останніх десятиліть з каналізаційними колекторами в місті. Більшість з них побудовано з залізобетону в 60-80 роках минулого сторіччя. Основна причина виникнення аварій на колекторах — сульфатно-газова корозія, яка руйнує складову бетону. Через це просідає ґрунт і утворюються так звані «провали». Як наслідок — виникає підпір в каналізаційній мережі.

Інженери наголошують, що десять років тому таких випадків виникало 10-12 на рік. Цього року їхня кількість вже перевищила цей показник і ситуація потребує невідкладних заходів.

Основні провали на каналізаційних мережах Полтави:

1. Колектор «Алмазний завод», 1965 року будівництва. Провали сталися по вулицях Героїв Сталінграду, Хоткевича, Шилівська, Героїв АТО;

2. Колектор заводу «Знамено»-«Молокозавод», 1971-72 р.б;

3. Колектор «Східний 1», 1959 р.б;

4. Колектор «Сади», 1983 р.б;

5. Колектор по вулиці Тимошенка, 1974 р.б. Тут за два тижні сталися провали по вулицях Липнева, Тимошенка, Курчатова, Кишинівська, Глобинська.

6. Колектор «Сінна-Мироненка-1 МКЛ», 1968 р.б;

7. Колектор «ГРЛ», 1966 р.б;

8. Квартальна каналізація провулку Космічний, 1973 р.б.»Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтававодоканал #провалинаколекторах
Оголошення
live comments feed...