• Головна
  • Якби в Шекспіра була сестра або відкрита розмова про гендер у Полтаві
09:45, 5 квітня 2018 р.

Якби в Шекспіра була сестра або відкрита розмова про гендер у Полтаві

Про гендер і фемінізм в українській літературі говорили в Полтавському педагогічному університеті 4 квітня. Відкрита лекція відбулася в рамках святкування 100 - річчя від дня заснування історико-філологічного факультету. Спікером виступила доктор філологічних наук, виконавча директорка Інституту Критики та авторка кількох наукових книг про українську культуру Тамара Гундарова. Організаторами зустрічі літераторки і дослідниці з полтавцями стали Полтавське історичне товариство, історичний портал «historians»та центр історико-антропологічних досліджень університету.

Під час відкритої дискусії письменнниця представила своє бачення гендерної ситуаці в Українській літературі ХІХ., розповіла про гендерні перепони, які довелося долати жінкам що вирішили зайнятися літературною діяльністю.
« Ідеалом доби була асексуальна жінка, якій протеставлялася яскрава, сповнена сили і життя героїня. Перша на жаль була повністю підкорена волі чоловіка або батька, вона не могла в повній мірі віддатися своїм переживанням. Це сприяло побутові національних міфів, створенню певних гендерних стереотипів у суспільстві. З ними доводиться боротися навіть у наш час».

Також присутні на заході студенти навчально закладу і науковці відкрили багато невідомих сторінок з історії видатних полтавок, провели паралелі між можливостями і бажаннями відомих тогочасних письменниць і сьогоднішніх літераторок.
Юлія Самозвон

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#література #письменництво #гендер
Оголошення
live comments feed...