• Головна
  • У Полтаві пройшла благодійна виставка
19:30, 3 квітня 2018 р.

У Полтаві пройшла благодійна виставка

У Полтаві пройшла благодійна виставка, фото-1

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про аутизм. З цієї нагоди у Полтаві відбулася благодійна фотовиставка «Світ всередині». Організатори виставки - представники Благодійної організації «Зернятко» мали на меті привернути увагу до потреб дітей з проявами аутизму та наголосити на можливості вдалої реабілітації.

«Сьогодні той день, коли про аутизм говорять трохи більше, коли говорять про цих чудових діточок, - наголосила голова БО «Зернятко» Людмила Іващенко. - І наша фотовиставка показує те, що наші діти звичайні, гарні, добрі, чуйні і вони повинні жити повноцінним життям. Головною метою нашої організації є створення необхідних умов для повноцінного життя наших дітей».

Аутизм - розлад розвитку нервової системи, що характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної й невербальної комунікації. Як правило, люди з аутизмом уникають спілкування. Проте інтелект у них не завжди понижений. Часто виявляються так звані «острівці знання» - області, у яких здібності людей з аутизмом досягають нормального або навіть геніального рівня. «Аутизм - це не хвороба, а особливість розвитку, - наголосила директорка Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко. - Людям з його проявом потрібно більше уваги, індивідуального підходу та особливого ставлення, аби розвинути таланти, яких у них чимало. Доказом того є геніальні відкриття Альберта Ейнштейна та творіння Ван Гога і Леонарда да Вінчі. Мало кому відомо, але ці люди також мали прояви аутизму. Тому дуже важливо пояснити громадськості, політикам, батькам, що аутизм - це не кінець світ. Потрібно просто працювати з дітьми».

Виставка зібрала понад 30 світлин. Їх герої - діти з проявами аутизму.  Загалом, у Україні дітей з проявами аутизму більше 5-ти тисяч. Зокрема на Полтавщині - понад 200. Серед них і восьмирічна Аліса. Її фото також увійшли до виставки «Світ всередині». «Аліса навчається у підготовчому класі 39-ї школи. Ми входимо до спектру «аутизм». У три роки ми з чоловіком почали помічати, що у нашої донечки проблеми: дитина відмовляється говорити, спілкуватися. Саме тоді ми почали займатися Алісиним лікуванням та навчанням. Потім доля нас привела у фонд «Зернятко», де нам дуже допомогли і дали поштовх для самореалізації в суспільстві. Ми намагаємося не ховатися від світу. І це дуже допомагає нашій доньці» - розповіла Євгенія Яворенко, мама Аліси.

Під час заходу діяла благодійний ярмарок виробів «Hand Made». Крім цього можна було покласти гроші до скриньки. Вилучені кошти організатори виставки направлять на реабілітацію дітей з власним «світом всередині».

За матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аутизм #деньпоширенняінформаціїпроаутизм
Оголошення
live comments feed...