• Головна
  • Як у Полтаві офіс омбудсмена створювали
12:50, 3 квітня 2018 р.

Як у Полтаві офіс омбудсмена створювали

Як у Полтаві офіс омбудсмена створювали, фото-1

Сьогодні в Полтавському університеті економіки і торгівлі відкрився офіс студенстького омбудсмена. Поки-що, перший в Україні. Захід розпочався з відкритого столу, до якого долучилися міський голова О.Мамай, директор департаменту освіти і науки ОДА О.Харченко, ректор університету О.Нестуля, представники Національного офісу"Еразмус +" в Україні І.Атаманчук і І.Пахомова та діючий студентський омбудсмен ПУЕТ В.Карманенко. Для самих студентів цьогодня зробили спеціальне виключення з правил - їм дозволили не відвідати деякі пари. Бо і подія ж виявилася не буденною. На студентського омбудсмена покладаються обовязки слідкувати за дотриманням прав і свобод студентів та вживати необхідних заходів у випадку виникнення конфліктних ситуацій.

"Відкриття офісу чекали три роки – говорить О.Нестуля. - Спеціально на захід запросили практично повний склад ректорату. Бо на перший погляд студентський омбудсмен має захищати права студентів, але тоді виникає питання: від кого захищати? Тому, мені здається, що від самого початку роботи потрібно укласти діалогову форму захисту прав студентів. Я розумію це як якість тих навчальних програм, які ми будемо пропонувати студентам, їх європейський вибір, якість освітньої діяльності викладачів, які відповідають за навчальний процес у виші. Таким чином, бачу цей офіс як місце акумулювання інтересів студентів. Готові і до критики, і до пропозицій, якщо вони будуть спрямовані саме на розвиток офісу"

Долучився до обговорення майбутнього функціонування офісу і міський голова. Крім цього, пообіцяв подбати і про фінансову підтримку доброї справи та виділити на його утримання певні кошти.

"Приємно що офіс омбудсмена відкривається саме в Полтаві, - додав О.Мамай. - Не виключено, що він буде прикладом для інших таких офісів в нашій державі.Хочу подякувати активним студентам, які приходять не лише навчатися, а поринають в  суспільне життя міста."

Після круглого столу учасники перейшли до дебатів. А також переглянули проектреалізації функціїомбудсмена в інших провідних вишах Європи та як це буде відбуватися в Україні. Публічна дискусія закінчилася фотосесією та брифінгом у холі навчального закладу.

Юлія Самозвон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#офісомбутсмена #студентськамолодь
ТОП новини
«Торбами викидаємо зіпсовані продукти на смітники»: як у Полтаві мешканці двох будинків через перегорілий кабель "виживали" кілька днів без світла
"Це не життя, а виживання": стало відомо, як електрика потрапляє в регіон і чому без світла залишилися близько 70% споживачів Полтавщини
У Полтаваобленерго надали роз'яснення щодо графіків відключення електроенергії
«Світла має стати більше»: в Україні відремонтували потужний атомний енергоблок
Оголошення
live comments feed...