• Головна
  • У Полтаві нагородили переможців 55-ої Всеукраїнської олімпіади з хімії
08:50, 31 березня 2018 р.

У Полтаві нагородили переможців 55-ої Всеукраїнської олімпіади з хімії

У Полтаві учасники та переможці 55-ої Всеукраїнської олімпіади з хімії отримали почесні дипломи та цінні призи. Серед переможців – багато дітей з Полтавської області.

Урочистості з нагоди закриття змагань відбулися в ОЦЕВУМі. Із 159 фіналістів нагороди за І, ІІ і ІІІ місця отримали 79 учнів українських шкіл. Четверо із них стали абсолютними переможцями змагань.

В олімпіаді взяли участь школярі 8-11 класів з 25 областей України та Києва. Найбільше представництво – у команд Полтавської, Харківської, Запорізької, Львівської областей та Києва.

Голова журі Всеукраїнської хімічної олімпіади, старший науковий співробітник Київського національного університету Костянтин Гавриленко зазначив: рівень підготовки учасників був дуже високий, переможців було визначити непросто.

— Полтавська область показала дуже хороші результати під час олімпіади з хімії, як командні, так і особисті. Крім того, область на 120% підготувалася до заходу. Це одна із найкращих олімпіад за час, що я пам’ятаю, а я беру участь в їхній організації з 1993 року, — підкреслив Костянтин Гавриленко.

Він також зазначив, що головна роль у високих результатах юних хіміків з Полтавщини належить Кременчуку. Заступник директора з навчально-виховної роботи Кременчуцького ліцею №4, вчитель хімії Сергій Джавахішвілі має найбільшу серед колег кількість призерів. Один із його учнів має ІІІ місце, троє – ІІ місця і ще один – абсолютний переможець. Із ним ми і поспілкувалися. Кременчужанин Кирило Данилейко скоро закінчить 11 клас і перед ним – грандіозні перспективи.

— Планую поступати до Інституту високих технологій при Київському національному університеті ім. Шевченка. Займатимуся наукою далі, братиму участь у міжнародних заходах, повідомив юнак.

Його одноліток з Полтави Іван Колодєєв – учень ЗОШ №29. Він власник диплому за ІІ місце у 55-ій Всеукраїнській олімпіаді з хімії.

— Завдання буди складні, але цікаві. Сподобалася практична складова: досліди ми робили на базі хімічної кафедри педуніверситету. У майбутньому вивчатиму органічну хімію в Києві, — повідомив полтавець.

Нинішня Всеукраїнська олімпіада з хімії проходила в Полтаві протягом кількох днів. Конкурсна програма складалася з трьох етапів: двох теоретичних і одного практичного. Школярі демонстрували знання з різних розділів хімії та володіння технікою і методикою хімічного експерименту, якісного визначення речовин, визначення концентрації кислот методом кислотно-основного титрування.

Завдання для хіміків 10-11 класів по складності наближені до рівня завдань Міжнародної олімпіади з хімії, яка цьогоріч відбудеться в Словаччині та Чехії.

Роботи учасників перевіряли 50 членів журі: кандидати і доктори наук українських наукових закладів, викладачі вишів, наукові співробітники й аспіранти іноземних європейських університетів.

Перебування юних олімпійців в Полтаві не було обмежене лише конкурсною програмою. Для гостей міста провели екскурсію по визначним і найцікавішим місцям. До того ж школярі відвідали презентацію тест-систем компанії «ХЕМА» в Полтавській школі-інтернаті № 1. Для керівників делегацій підготували зустрічі з викладачами хімії, авторами підручників, методистами.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

#олімпіада #хімія #нагороди
Оголошення
live comments feed...