• Головна
  • Ліків від гепатиту вистачає лише для половини полтавців
14:15, 30 березня 2018 р.

Ліків від гепатиту вистачає лише для половини полтавців

Фахівці Інституту аналітики та адвокації провели дослідження, наскільки полтавці забезпечені медичними препаратами проти гепатиту. Так, за даними обласної клінічної інфекційної лікарні, в регіоні щороку зростає кількість хворих на цю недугу. Для прикладу, в 2016 році їх було 2390. Неохідного лікування потребували 226 полтавців. Фактично, допомогу отримали лише половина.

Інфографіка. Показники захворюваності та лікування хворих на ВНС. Полтавщина

Нагадаю, лікування хворих на гепатит С населення забезпечує держава. До регіонів препарати надходять у межах виділеної державою фінансової квоти. Крім того, медики щороку розраховують повну потребу свого регіону в ліках. На Полтавщині ці показники мають різні обсяги.

Інфографіка. Порівняння квот та потреб пацієнтів.

Аналітик центру Олександр Ткаченко розповідає: «Щороку вартість потреби Полтавської області була більшою від наданої квоти.У 2015 році для лікування ВГС дозволили використовувати препарат Софосбувір, із яким пов’язують 95% виліковність гепатиту С. У нашому дослідженні ми порахували медикаментозну забезпеченість регіону. За аналітичними розрахунками за 3 роки, Полтавська область мала бути забезпеченою ліками в середньому на 58%. Але фактично медичну допомогу отримували 40% пацієнтів. Спеціалісти вважають, що така розбіжність пов’язана з обсягом повної потреби в ліках. Її значення використали у розрахунках. Кожен регіон може визначати потребу по-різному, адже методика розрахунку носить рекомендаційний характер. Також великий вплив на аналіз сфери лікування гепатиту С має річне запізнення з поставками. Протягом 2014-2016 років ліки фактично надходили за квотою попереднього року”.

Інфографіка. Показники середньої забезпеченості ліками хворих на Полтавщині

Дослідження проведене в рамках ініціативи «Проведення аналізу та оцінки ефективності формування та забезпечення потреби в лікарських засобах для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С», яка здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

#гепатит #лікування #лікивідгепатиту
Оголошення
live comments feed...