• Головна
  • У Полтаві пройшла відкрита міжконфесійна дискусія
10:00, 30 березня 2018 р.

У Полтаві пройшла відкрита міжконфесійна дискусія

У Полтаві пройшла відкрита міжконфесійна дискусія, фото-1

Міжрелігійна дискусія  на тему  діалогу християнства, юдаїзму та мусульманства пройшла вчора в Полтаві. Слухачами були студенти УАЛ (Української академії лідерства), місцеві священнослужителі та активні містяни. Учасники дискусії намагалися знайти спільне і відмінне у цих трьох релігіях разом із філософом-богословом, випускником Українського католицького університету Романом Назаренком. Говорили про можливості співіснування трьох різних віросповідань в українському культурному просторі, сучасну релігійну ситуацію в державі.

Зупинялися більше на порівнянні мусульманства і християнства. На думку доповідача, головні книги цих двох релігій дуже взаємоповʼязані, і якщо не вдається знайти якусь інформацію про певну історичну подію в Біблії, то з великою вірогідністю вона буде описана в Корані. Незважаючи на головні відмінності двох віросповідань, мусульмани спираються на цінності, які дуже схожі на християнські: віру, молитву, милостиню, піст та паломництво. А однією з головних відмінностей є ставлення самих мусульман і християн до своїх релігійних книг. Роман Назаренко говорить: «Мусульмани не схильні критикувати авторів богословних текстів. Натомість, християни постійно беруть під сумнів авторство духовної літератури, зокрема те, однією особою писався певний твір чи групою авторів».

Спростовує доповідач і поширену в християн думку, що в Ісламі роль жінки в суспільстві певною мірою применшена. Він додає: «Марія в Корані описана навіть більше, ніж у Біблії. І що цікаво, Марія - єдине жіноче імʼя, яке згадується у священній книзі». А от стосовно духовних істот різного рівня, то в Ісламській релігії їх більше, ніж у християнстві. Бо крім ангелів, мусульмани вірять у джинів (добрих і поганих). І знову спільними рисами є віра в єдиного Бога, святі книги, посланців та пророків, Судний день та попередню визначеність долі людини.

Організаторими заходу виступили Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу Лібертас та Українська академія лідерства. Зустріч пройшла в приміщенні ГО «Нова Полтава».

#християнство #іслам #міжконфесійніпереговори #дискусія
Оголошення
live comments feed...